Gündem Haberleri

  Ekran çocukları

  Umut ERDEM / AYDIN
  28.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Aydın’da hükümete çattı, “Bunlar ekran çocukları olmuşlar. Ekran olmazsa hiçbir yerde konuşamıyorlar” dedi. Bahçeli şöyle konuştu:

  Sandığa gidin

  “Çok özel bir durumunuz olmadıkça mutlaka ve mutlaka sandığa gideceksiniz. Giderken de eş, dost, akraba, komşu, kim varsa beraber gideceksiniz. Oyunuzu kullandıktan sonra da sandığa sahip olacaksınız. Üç tane oyunuzun çalınmış olması hali 1 milyona yaklaşan bir oyun kaybı demektir. Sandıkta kaybolan oy, gelecek dönemde de kaybolmaya aday oy olarak görülüyor. Başkaları da sandık hırsızlığına yöneliyor.
  Bakanlar, buralara gelip basına açık demeçler verirken Türkiye’yi toz pembe gösteriyorlar. ‘Her şey gayet iyi’ diyorlar. Acaba size ‘İş, aş temin ettik mi?’ diye cesaretle sorabiliyorlar mı? Bunlar ekran çocukları olmuşlar. Ekran olmazsa hiçbir yerde konuşamıyorlar. Milletle yüz yüze gelme cesaretine sahip değiller.

  Sadaka dağıtıyorlar

  Yoksul olan kardeşim, kömüre ekmeğe makarnaya ihtiyacın varsa al, ye, iç mutlu yuvanda mutluca yaşa ama kimseye teslim olma. Bu senindir senin hakkındır. Sadaka dağıtan ağalar türedi. Her semtte birilerini bulmuş. ‘AKP’ye oy verirsen evine paket gönderirim’ diyor. Bu aracılara, tefecilere fırsat vermeyin.
  Cenab-ı Allah’ın büyük bir lütfu. Aydın ilçe teşkilatı bu daireyi tutarken hangi mahallede yer tuttuklarına bakmamışlardır. İlçe Başkanımız ‘bina güzeldir, şurayı tutalım’ demiştir. Ama bugün bir şeyin farkına varıyoruz. Aydın’ın plakası ne? Dokuz. MHP’nin görüşlerinin temeli neye dayanıyor. Dokuza (ışık) dayanır. Hedefi ne? 2023 lider ülke. Sokağın numarası 2023. Mahallenin adı ne? Türkiye’nin kurtuluşuna paralel, partinin bulunduğu mahallenin adı da Kurtuluş. O zaman dokuz ile 2023’e Kurtuluş Mahallesi’nden gidiyoruz demektir.”

  Geziyi yarıda kesti

  DEVLET Bahçeli, Necmettin Erbakan’ın ölüm haberini alınca Aydın ve ilçelerinde sürdürdüğü geziyi iptal edip Ankara’ya döndü. Erbakan’ın ölümünün duyulmasının ardından parti konvoyundaki müzik yayını da kapatıldı. Bahçeli, Ortaklar Belediyesi’ndeki açılışta “Milli Görüş hareketinin kurucusu, o hareketin şekillendirdiği siyasi partilerin genel başkanı, lideri Sayın Necmettin Erbakan Beyefendi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Hocamıza Allah’tan rahmet, Büyük Türk milletine ve milli görüş mensuplarına başsağlığı diliyorum” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı