Gündem Haberleri

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Kediler karışmasın

  SAMSUN (CİHAN)
  07.08.2014 - 13:11 | Son Güncelleme:

  Seçim gezilerini sürdüren cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Samsun’a gelerek vatandaşlarla buluştu. Çarşı esnafını gezen İhsanoğlu, çay içmek için oturduğu çay ocağında yaşadığı bir olayı anlatarak gençlerin çok bilinçli olduğunu bu sebeple kazanacağını söyledi.

  İstanbul’dan tarifeli uçakla Çarşamba Havaalanı’na gelen İhsanoğlu’nu burada CHP, MHP milletvekilleri ve il başkanları ile Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay karşıladı. Seçim otobüsüyle şehir merkezinde tur atan cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, daha sonra Fatih Sultan Mehmet Çarşısı ile Mecidiye Çarşısı’nı gezerek esnaf ve vatandaşlarla selamlaştı. Çay içmek için oturduğu çay ocağında kendisine Yörük Türkmen Yağlığı hediye edildi.

  Seçim gezileri boyunca kendisinin farkını 3 kelime ile tezgâhtar bir kızın ortaya çok güzel ve veciz bir sözle koyduğunu anlatan Ekmeleddin İhsanoğlu yaşadığı diyalogu şöyle anlattı: "Esnaf ziyareti yaptığım sırada tezgâhın başında duran genç bir kızımız bana dönerek ‘oyumu size vereceğim’ dedi. Neden diye sordum o da ‘çünkü açılımınızı biliyoruz’ demesi beni çok memnun etti. Yani gençlerimizde eğer böyle bir şuur var ise bu iş bitmiştir. Yeter ki sandıklara kediler falan karışmasın."

  Çarşı esnafını gezmeye kaldığı yerden devam eden İhsanoğu, daha sonra STK temsilcileriyle Büyük Samsun Otel’inde bir araya gelecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı