Gündem Haberleri

  2017 ehliyet sınav sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

  Hürriyet Haber
  09.08.2017 - 18:46 | Son Güncelleme:

  2017 ehliyet sınav sonuçlarının yarın saat kaçta açıklanacağını merak eden binlerce sürücü adayı konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen ehliyet sınavının ardından, sınava katılım sağlayan adaylar sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Günler öncesinde sınavın açıklanacağı tarih belli olmuştu. 10 Ağustos Perşembe günü açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçları için saat bilgisi merak edilmeye başlandı. Peki, 2017 ehliyet sınav sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

  Ehliyet sınav sonuç tarihi netleşti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yıl içerisinde beş kez gerçekleştirdiği ehliyet sınavlarının üçüncüsü 10 Ağustos’ta (yarın)açıklanacak. Adaylar sonuçları MEB’e bağlı olan http://odsgm.meb.gov.tr/ sayfası üzerinden takip edebilecek. Peki ehliyet sınav sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak?

  2017 ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüzlerce sürücü adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında tyer alıyor. 2017’nin üçüncü ehliyet sınavı 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşmişti. Ehliyet sınavlarının tamamlanmasının ardından sürücü adayları MEB tarafından ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB sayfasından duyuruldu.

  Milli Eğitim Bakanlığı 2017 sınav takvimine göre ehliyet sınav sonuçları 10 Ağustos Perşembe günü açıklanacak.Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. MEB, sonuç saatiyle ilgili ise bir bilgilendirmede bulunmadı.

  2017’nin üçüncü ehliyet sınavı 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşti. Direksiyon sınavı için geçerli not alıp alamayacaklarını merak eden sürücü adayları ehliyet sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden açıklanacak. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

  Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

  2017 ehliyet sınav sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak

  DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Direksiyon sınavı esnasında sizin ile birlikte araca binecek olan yetkililer, aracın çalıştırmanızdan hız kurallarına uyup uymamanıza, eğimli yolda aracı hareket ettirebilmenizden geçiş kurallarına uyup uymamanıza göre pek çok değerlendirme kriterlerine göre size puan verecektir. Direksiyon sınavından başarılı olmak için gerekli olan minimum 70 puanı alamayan adaylar için direksiyon sınavına toplamda 4 defa girme hakkı bulunmaktadır.

  29 TEMMUZ EHLİYET SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI 

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı