Gündem Haberleri

  EĞİTİM ...KISA... KISA

  Hürriyet Haber
  10.11.2001 - 14:03 | Son Güncelleme:

  Devam süresinde esneklik

  Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Öğretim Öğrenci İşleri Şube Müdürü Halil Aşıcı, yönetmelik gereği ortaöğretim kurumlarında ders yılı içinde toplam 10 gün olan, okula özürsüz devamsızlıkta, müdürlerin esnek olmasını istedi. Ortaöğretim kurumlarında uygulanan yönetmelik ve yönergelerin tüm okullarda birlik ve beraberlik içinde uygulanmasına yönelik olarak yapılan Kadıköy Halk Eğitim´deki seminerde konuşan Aşıcı müdürlere, ``Öğrencileri çok zor kazanıyoruz. 11 veya 12 gün devamsızlık yüzünden öğrencilerin bir yılının harcanması çok doğru değil. Okul yöneticileri bu konuda öğrencilere biraz daha esnek davranmalılar`` dedi.

  PRCI Uzmanlık Programları başlıyor

  PRCI kasım ve aralık aylarında dört değişik eğitim programı sunuyor. ´Brief´ten Ölçümlemeye Stratejik İletişim Yolculuğu (20-22 Kasım)´, ´Marka Yaratma ve Yönetme (27-29 Kasım)´, ´Medya İlişkileri (4-6 Aralık)´ ve ´İletişim Becerileri (11-13 Aralık)´ gibi başlıkları içeren programlar 19.00-21.00 saatleri arasında düzenleniyor. Eğitimler, pazarlama, satış, halkla ilişkiler, kuramsal iletişim, müşteri ilişkileri, halkla ilşikiler ve reklam ajansı yönetici ve çalışanları ile kişisel gelişime önem veren tüm profesyonellere açık olacak. Uzmanlar tarafından verilen programlar sonunda katılımcılar ``PRCI Katılım Belgesi`` alacaklar. Ayrıntılı bilgi için tel: 0 212 288 50 18.

  Altın Gönye sonuçlandı

  Vestel ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle düzenlenen ``Altın Gönye 2001 - Endüstriyel Tasarım Öğrenci Yarışması``nın sonuçları 6 Kasım´da bir ödül töreniyle açıklandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya endüstriyel tasarım dalında öğrenim gören lisans ve lisans üstü öğrencileri katıldı. Teması ´21. Yüzyılda Dijital Yaşam Ürünleri´ olan yarışmanın sonuçları, tasarımda özgünlük ve yenilik, kullanıcı için sağlanan fayda, üretici için sağlanan fayda, ürün estetiğine katkı kriterlerine göre değerlendirildi. Törende bir konuşma yapan Vestel Şirketler Grubu Yeni Teknolojiler Koordinatörü Cengiz Ultav şöyle söyledi; ``Türkiye için elektronik endüstrisinde önümüzdeki yıllarda lider ülke konumuna geçme fırsatı vardır``. Yarışmanda birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin dolar para ödülü verildi. Mansiyon alanlara Vestel DVD Player hediye edildi.

  (fotoğrafı var)

  Intel´in Alzheimer desteği

  Intel, Stanford Üniversitesi ve Alzheimer Derneği´nin desteği ile Alzheimer hastalığına kesin tedavi buluşunun hızlandırılması amacıyla bir program başlattı. Programa destek olmak isteyen herkes bilgisayarına kuracağı küçük bir program ile çok sayıda süper bilgisayar gücü elde edilmesini sağlayacak. Program bilgisayarların boşta kaldıkları süreleri değerlendirerek merkezi sistemden indirdiği verilerin analizlerini gerçekleştirip merkeze iletiyor. Programa daha şimdiden bir milyon bilgisayar katıldı. Araştırmalara hız vermek için www.intel.com/cure adresini ziyaret etmek gerekiyor.

  Tasarımcılar yarışacak

  World Gold Council (Dünya Altın Konseyi) altın takı üreticileri, amatör ve profesyonel tasarımcılara yönelik ``Gold Trends 2002 Altın Takı ve Tasarım Yarışması`` düzenliyor. Genç takı temasıyla düzenlenen yarışmada finale kalan eserler, Nisan 2002´de İtalya´da gerçekleştirilecek uluslararası yarışmada Türkiye´yi temsil edecekler. Yarışmaya son katılım tarihi 14 Ocak 2002. Ayrıntılı bilgi için tel: 0212 225 19 60.

  Netron´dan ´.NET´ eğitimi

  Netron, yazılım geliştiricilere yönelik Software Architects.NET workshop etkinliği düzenliyor. Etkinlik kapsamında Visual Studio.NET kurumsal uygulama geliştirme yöntem ve teknolojileri ve .NET teknolojileri uygulamalı olarak tanıtılacak. Workshop´lar 12-14 Kasım ve 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliğin ücreti KDV hariç 175 milyon olarak belirlendi. Ayrıntılı bilgi için: 0 216 327 98 88.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı