Gündem Haberleri

  Eğitim-İş üyelerine biber gazlı müdahale

  AA
  21.12.2014 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Bugün Ankara, Türkiye'nin en hareketli şehriydi. Polis, Tandoğan’dan Kızılay’a yürümek isteyen Eğitim-İş üyelerine biber gazı ve TOMA ile müdahale etti. Başkanın da aralarında bulunduğu 100'den fazla sendika üyesi gözaltına alındı. Yaşanan arbedede ilginç görüntüler ortaya çıktı.

  Tandoğan Meydanı'ında, Eğitim-İş üyeleri Muğla'nın Yatağan ilçesinde başlattıkları "Laik Eğitim ve Emeğe Saygı" yürüyüşü dolayısıyla biraraya geldi.

  Kızılay Meydanı'na yürümek isteyen Eğitim-İş üyeleriyle polis arasında arbede yaşandı.

  Polisin uyarısına rağmen dağılmayan sendika üyelerine, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

  Müdahaleye rağmen dağılmayan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir ve 100'den fazla sendika üyesi gözaltına alındı.


  "YAŞLI, GENÇ, ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN..."


  Sağlık kontrolünden geçirilen ve emniyette ifade için tutulan Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık, “Antalya'dan iki otobüs Tandoğan Meydanı'nda sabah saat 10.30 sıralarında ulaştık. Polis hiçbir uyarıda bulunmadan TOMA'larla ve gaz bombalarıyla saldırdı. Grubu tepeden tırnağa ıslattı. Yaşlı, genç, çoluk çocuk demeden hepimizi ıslattı.

  Ramazan Azıtepe ve Selma Kum arkadaşımızla gözaltındayız. Sağlık kontrolünden geçirildik ve emniyette ifademiz alınması için bekliyoruz. Hiçbir uyarı yapılmadı. Tek suçumuz vatanımızın bütünlüğünü savunmak, hırsıza karşı koymak. Öğretmenlerimizin ve memurlarının haklarını savunmak. Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın cumhuriyet devrimleri. Yaşasın Eğitim İş" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı