GeriGündem Eğitim hayali gerçek oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eğitim hayali gerçek oldu

Eğitim hayali gerçek oldu
refid:14630427 ilişkili resim dosyası

Hayırsever işadamı Timur İmrağ, Büyükçekmece'de kendi yaptıracağı Rosvita-Timur İmrağ Endüstri Meslek Lisesi'nin temelini attı.

Temel atma töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye çalışmalarında eğitime her zaman öncelik verdiklerini söyledi. Başkan Akgün, “Bu gün temelini atacağımız okul arsasının 10 bin metrekarelik kısmının yaklaşık 15 sene önce okul yapılsın diye eğitim sevdalısı Şerif Ekinci adlı rahmetli bir amcamız bağışlamış. Ancak okul, rahmetli hayattayken çeşitli nedenlerden dolayı yapılamamış. Bugün bunu görmek çocuklarına nasip oldu" dedi.

Büyükçekmece’ye bugüne kadar kazandırdığı okulları hep tanıdık aile dostlarına yaptırdığını belirten Başkan Akgün, "Timur İmrağ büyüğümüz de bize bu memlekete bir okul kazandırmak istiyorum diyerek gelen aile dostlarımızdan birisi. Ömrümün sonuna kadar da okul yapmaya ve yaptırmaya devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kalkınmasının eğitim alanında yapılacak yatırımlarla gerçekleştirileceğine inandığını belirten hayırsever iş adamı Timur İmrağ, "Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi ara eleman eksikliğidir. Yıllarca bu memlekette tüm sanayiciler bu büyük sıkıntıyı çektiler. Gelecek nesillerinde aynı sıkıntıdan muzdarip olmaması için bu memlekete bir endüstri meslek lisesi yapmayı kendime borç bildim" dedi.

TİMUR İMRAĞ’IN ÇIRAĞI DA KONUŞTU

Timur İmrağ’ın yanında çıraklık dönemi geçirdiğini gururla anlatan İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyelerinden Hasan Büyükdede, “Eğitimde klasik tesfiye atölyelerinden çıkıp Endüstri Meslek Liselerimizi Nano teknoloji ile uğraşılan eğitim yuvalarına kavuşturmalıyız. Bizde ağır sanayide uçak sanayinde kendi yazılımlarımızı projelerimizi gerçekleştirebilecek alt yapılara kavuşmamız gerekir” şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle