Gündem Haberleri

  Eğitim fuarı “EDUCATURK” İstanbul'da açıldı

  İstanbul
  11.02.2005 - 16:56 | Son Güncelleme:

  Doğru ve kaliteli eğitimi bulmaya çalışan her yaştan insanı, yurtiçi ve yurtdışındaki yüzlerce resmi ve özel eğitim kurumuyla buluşturan eğitim fuarı “EDUCATURK”, İstanbul'da açıldı.

  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen fuarın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci, EDUCATURK'un, Türkiye'nin eğitim tecrübesinin önemli bir kesitini sergilediğini söyledi.

  Birinci, fuarların en önemli özelliğinin, bir ülkenin birikimini birden bire sunarak, gücünü yansıtmaları olduğunu vurguladı.

  Milli Eğitim Bakanlığı olarak yeni bir ülkü ve ufukla çağdaş dünyanın önüne geçebilmeyi hedeflediklerini anlatan Birinci, bu amaçla 60 proje yürüttüklerini bildirdi.

  Birinci, bakanlığın gücünü halkın imkanlarıyla birleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

  Boyut Fuarcılık adına konuşan EDUCATURK Koordinatörü Meltem Şen de, Türkiye'nin en geniş kapsamlı eğitim fuarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

  Fuara yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce resmi ve özel eğitim kurumunun katıldığını dile getiren Şen, doğru ve kaliteli eğitimi bulmaya çalışan her yaştan insanın eğitim olanaklarını inceleme fırsatı bulacağını bildirdi.

  Açılış töreninde daha sonra, Beyoğlu ve Sabancı Olgunlaşma Enstitüleri'nin defilesi sunuldu. Erez Eğilmez'in kareografisinde gerçekleşen defilede, aralarında Tuğba Özay ve Esin Moralıoğlu'nun da bulunduğu çok sayıda manken podyuma çıktı.

  Törende ayrıca, fuara katkıda bulunanlara plaket verildi.

  Çeşitli sempozyumların da gerçekleştirileceği fuar, 13 Şubat Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı