Gündem Haberleri

  Egemen Bağış'tan sert açıklama

  A.A.
  05.08.2012 - 21:26 | Son Güncelleme:

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hakkari'de meydana gelen çatışmaya ilişkin,”Ramazanın anlamından nasibini alamamış çarpık zihniyetin, bu ülkenin birlik ve beraberliğini, kardeşlik dokusunu zedelemek için yaptığı saldırılar, hiçbir şekilde başarılı olamayacaktır” dedi.

  Egemen Bağış, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Yıldıztabya Mahallesi'nde düzenlenen iftara katıldı.
  Burada bir konuşma yapan Bağış, bu akşam “buruk bir iftar” yaşandığını dile getirdi.
  Bağış, “Çünkü bu sabah kalktığımızda, yine yüreğimizi yakan şehit haberleriyle güne başladık. Ramazanın anlamından nasibini alamamış çarpık zihniyetin, bu ülkenin birlik ve beraberliğini, kardeşlik dokusunu zedelemek için yaptığı saldırılar, hiçbir şekilde başarılı olamayacaktır” diye konuştu.
  Ülkenin bütün vatandaşlarının, Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Boşnak, Zaza, Abaza'sıyla, bütün zenginlikleriyle, kardeşlik dokusunu bozmak isteyen çevreleri başarısızlığa uğratacağını söyleyen Bağış, şöyle devam etti:
  “Bu ülkenin bütün insanlarının, iktidarıyla,muhalefetiyle, Alevi'siyle Sünni'siyle, genciyle, yaşlısıyla, askeriyle, siviliyle, polisiyle, hep birlikte el ele vererek bu belayı defedebileceğine inanıyorum. Bunların asıl amacı, bizim birlik ve beraberliğimize zarar vermekse, biz inadına, 'kardeşlik' diyeceğiz, inadına, 'birlik ve beraberlik diyeceğiz. Allah'ın izniyle bu belayı inşallah başımızdan defedeceğiz.”
  Bağış, ülkenin Kürt vatandaşlarının en büyük düşmanının PKK olduğunu kaydederek, vatandaşlara şöyle seslendi:
  “PKK, bu ülkenin bütün vatandaşlarının düşmanıdır. Eli kanlı, kalleşçe saldırılar yapan, şu ramazanın anlamını dahi reddeden zihniyete, ancak sizlerin bu sofrada beraber iftar açtığınız gibi, bu ülkenin bütün insanları birlikte, el ele, gönül gönüle mücadele ederek, inşallah onlara karşı bir set oluşturacağız.
  Yıldıztabya'nın bütün insanlarının, hiçbir fark gözetmeden bu sofrada 3 bin kardeşimin birlikte iftar açıyor olmasının, bu konudaki kararlığınızın bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Bu memleketin en büyük gücü, sizin burada ortaya koyduğunuz tablodur.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı