GeriGündem Egemen Bağış: CHP, müebbet muhalefete mahkum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Egemen Bağış: CHP, müebbet muhalefete mahkum

SAMSUN'a gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, dış politika konusunda partililere verdiği eğitim seminerinde CHP'yi ve Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirdi. Haklarında açılan kapatma davasına değinen Bağış, “Önemli olan milletin vicdanındaki dava.

Milletinde vicdanında yargılanan, ‘müebbet muhalefete mahkum' olan CHP'nin değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez genel başkanı bu millete tepeden baktığı sürece hiçbir zaman o davadan aklanamayacaktır. Ama AKP Türkiye’ye her zaman kazandırmaya devam edecektir” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Samsun'un Atakum Eglence ve Kültür Merkezi'nde dış politika konusunda Amasya, Kastamonu, Sivas, Çankırı, Çorum, Sinop ve Tokat'tan gelen partililere eğitim semineri verdi. Seminerine bölge milletvekillerinin yanı sıra Antalya AKP milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, il başkanları belediye başkanları da katıldı. AKP iktidarının Türk dış politikasında yaptığı açılımlara ve gündemdeki konulara değinen Egemen Bağış, AKP'yi dünyanın her yerinde tanınan, bilinen bir parti haline getirmek istediklerini söyledi.

Yaklaşık 200 kişinin dinlediği seminerde Türkiye’nin AB ilişkilerine değinen AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, 1963-2002 yılları arasında AB ile görüşmelerde ‘havanda su dövüldüğünü' anlatırken şöyle dedi:

“Ne hikmetse bu dönemlerde hiç kimse AB ile müzakereleri başlatamamış. Lafa gelince herkeste laf çok, ama iş yok. AB ile müzakereleri başlatan AKP iktidarı olmuştur. Bugüne kadar müzakerelere başlayıp bitirememiş ülke yok. Türkiye de eninde- sonunda bitirecek. Müzakereler bittiği gün, Türkiye çok farklı bir olacak. AB'yi Türkiye'nin diyetisyeni olarak görüyorum. 27 ülke AB'nin reçeteleriyle daha müreffeh ve huzurlu bir ülke olmuştur. Türkiye de böyle olacaktır.”

AKP hakkındaki kapatma davasına değinen Egemen Bağış, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın haklarındaki davaya ilişkin tutumunu eleştirdi. Bağış, “Önemli olan milletin vicdanındaki dava. Milletinde vicdanında yargılanan, müebbet muhalefete mahkum olan CHP'nin değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez genel başkanı bu millete tepeden baktığı sürece hiçbir zaman o davadan aklanamayacaktır. Ama AKP Türkiye'ye her zaman kazandırmaya devam edecektir. Sayın Baykal bırakın da milletin derdine deva olalım. Biz insanları korkutarak değil, onlara sevgi, şefkat, muhabbetle yaklaşıyoruz. Biz insanımızı seviyoruz. AKP’nin farkı budur” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle