Gündem Haberleri

  Ege'de 54 çeteciye gözaltı

  MUĞLA (A.A)
  29.01.2006 - 15:48 | Son Güncelleme:

  Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince eş zamanlı olarak Aydın, Muğla ve İzmir'de dün başlatılan ve “Delta” adı verilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 54'e yükseldi.

  Muğla İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Milas ilçe merkezi ve beldeleri olmak üzere Bodrum ve Yatağan ilçelerinde faaliyet gösteren A.Ü, İ.K, S.İ, A.D. ve H.E. liderliğindeki çıkar amaçlı suç örgütünün, başta çek senet tahsilatı, zorla çek senet imzalatma, darp, tehdit, şantaj, adam kaçırma, haraç alma, tefecilik, yağma, iş yeri ve otomobil kurşunlama, menkul ve gayri menkulleri zorla ve hile ile ele geçirme, Ticaret Odası seçimlerine hile katma, 6136 sayılı kanuna muhalefet, sahte para bulundurma ve uyuşturucu madde kaçakçılığı dahil 16 ayrı suça karıştıklarının tespit edildiği bildirildi.

  Eş zamanlı yürütülen operasyon kapsamında yapılan aramalarda 3 tabanca, 7 şarjör, 9 kuru sıkı tabanca, 15 av tüfeği, çeşitli çap ve markalarda 413 fişek, 300 gram esrar, 360 senet, 9 sahte banknot, çok sayıda bıçak, satır ve sopa ele geçirildiği ifade edildi.

  Bu arada, gözaltına alınan 54 zanlının sorgularının tamamlanabilmesi için Muğla İl Jandarma Komutanlığı'nca 3 gün ek gözaltı süresi alındığı öğrenildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı