Gündem Haberleri

  Ege Üniversitesi öğrencilerinden Gezi parkı eylemi

  Taylan YILDIRIM / DHA
  03.06.2013 - 14:53 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi öğrencileri, Gezi Parkı'nda yaşananları protesto etmek ve sınavların ertelenmesi için Rektörlük binasına girerek eylem yapıyor.

  Ege Üniversitesi Rektörlüğün'den, devam eden Taksim Gezi Parkı protestolarına destek verebilmek için sınavların ertelenmesini isteyen öğrencilere açıklama yapıldı.

  Rektörlükten yapılan açıklamada, öğrencilerin sınava istedikleri takdirde girmeyebilecekleri, daha sonra mazeret sınavına girmeleri durumunda da herhangi bir rapor ya da mazeret belgesi istenmeden sınava alınacakları belirtildi. Ancak bunun bir erteleme olmadığını savunan öğrenciler, karara itiraz edip, aralarından bazı öğrencileri temsilci seçti. Bu öğrenciler de Rektör Yardımcısı Atilla Silkü ile görüştü. Binada bulunmayan Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'dan olumlu cevap alınmaması üzerine, öğrenciler yaklaşık 3 saattir bekledikleri rektörlük binası önünden kapıları da zorlayarak ana binanın içine girdi.

  HİÇBİR ŞEYE ZARAR VERMEDİLER

  Burada birkaç öğrencinin, Rektör Candeğer Yılmaz'ın odasına da yöneldiği, ancak diğer öğrenciler tarafından çıkartıldığı belirtildi. Öğrenciler de bina ve koridorlarda "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attı. Özel güvenlik görevlilerinin müdahale etmediği grup, yaklaşık 10 dakika bina içinde kaldıktan sonra, diğer öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından, hiçbir eşyaya zarar verdirilmeden, dışarıya çıkartıldı.

  Bu arada öğrencilerin sık sık hiçbir eşyaya ya da odaya zarar verilmemesi yönünde birbirlerini uyardıkları duyuldu. Öğrencilerin içeriye girdiği sırada bazı çalışanların da öğrencilerle karşı karşıya gelmemek için arka kapıdan bahçeye çıktıkları öğrenildi. Öğrencilerin daha sonra rektörlük önünden ayrıldı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı