Gündem Haberleri

  Datça açıklarında 4.5’lik deprem... İşte son depremler listesi

  Mehmet ÇİL/DATÇA (Muğla) (DHA)
  08.12.2017 - 08:48 | Son Güncelleme:

  Ege ve Güneydoğu'dan gelen deprem haberleri ardından gözler Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne çevrildi. Saat 07.31’de Gaziantep'te 3.9, saat 08.20’de ise merkez üssü Ege Denizi ve Datça'da 4.5 büyüklüğünde deprem oldu.

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 08.20’de merkez üssü Ege Denizi ve Datça’nın 31.19 kilometre açıkları olan Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 15.13 kilometre derinliğinde olan deprem, Datça ve çevresinde hissedildi. Deprem, ilk belirlemelere göre hasara yol açmadı.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.3 olarak açıkladı.

  Gaziantep’te 3.9’luk deprem

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre, Şehitkamil İlçesi'nde saat 07.31’de, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, yerin 6 kilometre derinliğinde olduğu kaydedilirken, merkez üssü Serintepe Mahallesi olarak açıklandı. Deprem, ilk belirlemelere göre hasara yol açmadı.

  Son depremler listesi artçı sarsıntılarla güncellenmeye devam ediyor. Kandili Rasathanesi resmi sayfasından son depremlerin listesini duyuruyor. Türkiye'deki son depremleri takip etmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  SON DEPREMLER LİSTESİ

   

  Etiketler: Ege , Muğla , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı