Gündem Haberleri

  Efsane rektör anısına sağlık ödülleri verildi

  Hürriyet Haber
  22.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  10 yıl önce yaşamını yitiren İstanbul Üniversitesi’nin efsane rektörü Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu’nun anısına düzenlenen yarışmada Bilim, Teşvik ve Hizmet ödüllerini alanlar belli oldu.

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak Bilim Ödülü’ne, Şişli Florence Nightingale Hastanesi Kalp Transplantasyonu ekibinden Op. Dr. Zümrüt Tuba Demiröz Teşvik Ödülü’ne, merhum Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu ise Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

  Hocamıza sözümüzü tuttuk

  İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çavlan Çiftçi ödül töreninde ilk mezunlara da diplomalarını verdi. Prof. Dr. Çitfçi, şunları söyledi: “Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu’nun vasiyeti, bilime ve teknolojiye önem veren yenilikçi bir sağlık üniversitesi kurmaktı. Bizler hocamızın bu vasiyetini, ülkemizin halen ilk ve tek sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi’ni Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu’nun liderliğinde kurarak yerine getirdik ve hocamıza verdiğimiz sözü tuttuk.”

  Ödülünü eşi aldı

  Modern kardiyolojiye babalık yapan Prof. Dr. Demiroğlu’nun Hizmet Ödülü’nü eşi Nurten Demiroğlu aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı