Gündem Haberleri

  Efsane oyun Street Fighter’ın belgeseli Youtube’da

  Hürriyet Haber
  07.09.2013 - 01:54 | Son Güncelleme:

  Kendi alanının en eski ve en popüler bilgisayar oyunlarından Street Fighter, 25. yaş gününü efsane oyunun tarihinianlatan bir belgeselle kutluyor.

  90 ’lı yıllarda atari salonlarının vazgeçilmez oyunlarından biri olan ‘Street Fighter’ı ilk gençliklerini bu salonlarda heba etmiş kuşak iyi bilir. İşte o yılların karşılığında, Street Fighter oyununu hazırlayanlar bu oyunun müdavimlerine “I am Street Fighter: 25 years of inspiration (Ben Street Fighter’ım: İlhamın 25 yıllık tarihi) adlı bir belgesel armağan etti.

  Efsane oyun Street Fighter’ın belgeseli Youtube’da


  Oyunun yaratıcısı Capcom, bu 72 dakikalık belgeselde, ilk Ağustos 1987’de piyasaya sürdüğü ve geniş bir oyuncu kitlesini peşinden sürükleyen video oyununun tarihini anlatıyor.
  Daha önce Street Fighter’ın 25. yılına özel çıkarılan koleksiyon paketinin içinde bulunan belgesel Capcom tarafından geçen hafta Youtube başta olmak üzere çok sayıda video paylaşım sitesine yüklendi. Hayranlarından büyük beğeni toplayan belgesel, Takashi Nişiyama ve Hiroşi Matsumoto tarafından yaratılan oyunun doğduğu günden bugüne nasıl değiştiğini, neden bu kadar çok sevildiğini incelerken, oyuna katkıda bulunan kişilerle yapılan röportajları da içeriyor.
  Sadece bir bilgisayar oyunu olmayan ‘Street Fighter’, aynı zamanda beyazperdeye de uyarlandı ve filmleri gişe rekorları kırdı. Çizgi roman ve mangaları da ilgi gören oyunun, Japonya başta olmak üzere birçok ülkede yüz binlerce hayranı bulunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı