GeriGündem Efe'nin annesi, Bakan Bağış'tan yardım istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Efe'nin annesi, Bakan Bağış'tan yardım istedi

Efe'nin annesi, Bakan Bağış'tan yardım istedi
refid:17818796 ilişkili resim dosyası

Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda lavabonun düşmesi sonucu hayatını kaybeden anasınıfı öğrencisi Efe Boz’un annesi Nurdan Boz, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan sorumluların bulunması ve en ağır cezaya çarptırılması için yardım istedi.

Bir program için Suadiye Hacı Mustafa Tarman Lisesi’ne gelen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ı elinde bir demet çiçekle karşılayan Nurdan Boz, Bakan Bağış’a "Ankara’ya kadar geldim. Sizinle konuşmak istiyorum" diye seslendi.

Anasınıfı öğrencisi oğlu Efe Boz’u yaklaşık 1 yıl önce Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda lavabonun düşmesi sonucu yitirdiğini belirten Boz, "Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar da burada. O dönem Maltepe Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyordu. Okul müdürü görevden alınmıyor, sorumlular ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar" dedi.  

Bağış’a dönerek çantasından oğlu Efe’nin çerçeveli bir fotoğrafını çıkaran acılı anne Boz şöyle konuştu: "Ben devletimden okulda nasıl güçlendirme yapıldığının görülebileceği raporları incelemesini istiyorum. Açsınlar bu raporları okusunlar, ne olur raporlara dikkat etsinler." Bakan Bağış, sessizce Boz’u dinledikten sonra görevlilerden Nurdan Boz ile ilgilenmelerini istedi.

BOZ: ÇUBUKÇU İLE NE KONUŞTUĞUMU SORDU

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı rapora göre ihmal ya da kusur olmadığını belirten Boz, "Bu ilginç raporda Efe’nin yaramazlığının ölümüne sebebiyet verdiği anlatılmış" dedi. Bakan Bağış’ın Efe’nin ölümünde kendisine başsağlığı dilediğini belirten Boz, sözlerine şöyle devam etti:

"Kendisine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile yaptığım görüşmeyi aktardım. ‘Ne dedi?’ diye sordu. Çubukçu aynen şunu söyledi bana: ‘Milli Eğitim Müfettişlerinin hazırladığı rapora göre biz müdürü görevden alamayız. Alırsak Milli Eğitim Bakanlığı hakkında tazminat davası açar’, dedi. O soruşturmayı yapan müfettişlerin de tarafsız olduğunu düşünmediğimi belirttim. Çünkü, olayın olduğu yer Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, müfettişleri de bu müdürlük görevlendiriyor."

Bakan Bağış’a hazırlanan rapora göre dönemin okul müdürünün elini kolunu sallayarak dolaştığını söylediğini vurgulayan Boz, şöyle konuştu:

"Müdür okulu ticarethaneye çevirmiş dedim. O dönem Maltepe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’dı dedim. Şimdi kendisi Kadıköy Milli Eğitim Müdürü. İki adım öne çıktı. Benim çocuğumun ölümünden hepsi sorumlu, dedim. Bağış ‘Nimet Çubukçu ne dedi?’ diye sordu. Ben Nimet Çubukçu hiçbirşey yapmadı diye yanıt verdim. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir politikası güdüyorlar. Aileler ne yapıyor kimsenin umurunda değil. Ateş düştüğü yeri yakar. Ben asla peşlerini bırakmayacağım. Müfettişler hakkında soruşturma açılmasını istedim."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle