Gündem Haberleri

  Efe de eşinden nafaka istedi

  Mutlu KOSER / İSTANBUL
  05.10.2005 - 02:19 | Son Güncelleme:

  Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın küçük oğlu Efe Özal, boşanma davası açan eşi Zeynep Özal’a karşı dava açtı. Boşanmak istediğini belirten Efe Özal, eşinden 100 bin YTL manevi tazminat, çocukları için de aylık 10 bin YTL iştirak nafakası talep etti.

  Bir süre önce İstanbul 1’inci Aile Mahkemesi’ne başvuran Zeynep Özal, eşinin çalışmadığını, geceleri film izleyip gündüzleri uyuduğunu, kendisi ve çocuklarıyla ilgilenmediğini belirtip boşanma davası açtı. Zeynep Özal, ayda 10 milyar lira yoksulluk nafakası, çocukları için de 20 milyar iştirak nafakası talep etti. Efe Özal’ın avukatı, Zeynep Özal’ın başka bir erkekle öpüşürken ve el ele fotoğrafları bulunduğunu iddia etti, ancak mahkemeye kanıt sunmadı.

  İkincisi Semra Özal’dan

  Boşanma davası sürerken bu kez Semra Özal, oğlu ve gelinine karşı 1 milyon 865 bin dolar alacak davası açtı. Alsit Villaları’ndaki evini satıp oğlu ve gelinine verdiğini ancak geri alamadığını öne süren Semra Özal, çiftin Rumelihisarı’ndaki evleri ile bankadaki paralarına tedbir konmasını talep etti.

  Efe Özal’ın talepleri

  İstanbul 2’nci Aile Mahkemesi’ne önceki gün avukatı Çetin Yıldırımakın aracılığı ile başvuran Efe Özal, eşine karşı boşanma davası açtı. Eşi Zeynep Özal’dan 100 bin YTL manevi tazminat, çocukları için ayda 10 bin YTL iştirak nafakası talep eden Özal, 10 yaşındaki kızı Semra Naz’ın velayetinin annesine, 12 yaşındaki oğlu Kaan’ın velayetinin ise kendisine verilmesini istedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı