GeriGündem Edirneli Romanlar ‘Çeribaşı’larını seçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edirneli Romanlar ‘Çeribaşı’larını seçti

Edirneli Romanlar ‘Çeribaşı’larını seçti
refid:8861774 ilişkili resim dosyası

EDİRNE’de yaşayan Roman vatandaşlar kendilerini temsil edecek olan ‘Çeribaşı’nı belirlemek için seçime gitti. Siyaset meydanlarını aratmayan ve renkli görüntülere sahne olan Çeribaşı seçimini tek aday olan Fikri Ocak kazandı.

İŞTE YENİ ÇERİBAŞI

Menzilahir Mahallesi'nde yapılan Çeribaşı seçimleri tek aday olan Fikri Ocak’ın mahalle kavhesinde bir sandalyenin üzerine çıkarak yaptığı konuşma ile başladı. Roman vatandaşlara seslenen ve yapacaklarını anlatan Çeribaşı adayı Fikri Ocak, 18 yıldır çeribaşı olarak görev yapan Mehmet Ali Körüklü’nün kendilerini iyi temsil etmediği belirterek, “Eski çeribaşımız bizi iyi temsil etmedi ve seçimine gitme kararı aldık. Ben de sizlerin desteği ile tek aday oldum ve Çeribaşılığımı ilan ettim. Bana verdiğiniz destek için teşekkür ederim” dedi.

Yeni Çeribaşının yaptığı konuşmanın ardından, seçim alanında toplanan Roman vatandaşlar Fikri Ocak'ı omuzlara alarak mahalle turu attırdı. Daha sonra hep birlikte davul ve zurna eşliğinde göbek atan Roman vatandaşlar gece geç saatlere kadar eğlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle