Gündem Haberleri

  Edirnekapılı çocuklara ödül

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 17:35 | Son Güncelleme:

  Deutsche Bank Urban Age Ödülü, yedi aylık uzun bir maratonun ardından sahibini buldu.

  Ricky Burdett başkanlığında Arzuhan Doğan Yalçındağ, Çağlar Keyder, Behiç Ak, Enrique Norten, Anthony Williams ve Han Tümertekin’den oluşan uluslararası jüri, Edinekapı’da 7-14 yaşları arasındaki çocuklara ücretsiz müzik eğitimi sağlayan, Mehmet Selim Baki’nin başlattığı “Barış İçin Müzik” projesini, 100.000 $ değerindeki Deutsche Bank Urban Age Ödülü’ne değer gördü.

   

  Jüri açıklamasında, “Barış İçin Müzik” projesinin, kentsel yaşamın ayrılmaz bir parçası olan müziğin kentlileri bir araya getiren özelliğini vurgulaması nedeni ile birincilik ödülünü aldığını söyledi ve şöyle devam etti: “Yüzden fazla katılımcısı ile bu proje, yer aldığı mahallede sadece çocuklara değil, onların aileleri ile yerel halka da kültürel ve sosyal bir zenginlik kazandırıyor. Müzik, çocukları ortak bir hedef etrafında bir araya getiriyor, resmi yetkilileri, eğitimcileri ve aileleri buluşturan bir iletişim platformu oluşturuyor.” Deutsche Bank Urban Age Ödülü jürisi, “Barış İçin Müzik” projesi için emek veren çocukların sevinç ve coşkusuna destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

   

  Deutsche Bank Urban Age Ödülü’nde iki proje de mansiyon kazandı. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın, SS. İlk Adım Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ile işbirliği içinde, kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmesine yönelik düzenlediği çalışmalar ve Umut Çocukları Derneği’nin, çoğunluğu aile içi şiddete maruz kalmış, suç ve madde bağımlısı, gidecek yeri olmayan genç erkeklere güvenli bir yaşam alanı sunmak amacı ile oluşturduğu Bakırköy Gençlik Evi, mansiyonun yanı sıra,kent yaşamına olumlu katkılarından dolayı Deutsche Bank Türkiye’nin 10 bin $ değerindeki teşvik ödülünü de aldı

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı