Gündem Haberleri

  Edirne-İstanbul yolu kaza nedeniyle ulaşıma kapandı

  A.A
  31.01.2006 - 12:57 | Son Güncelleme:

  Edirne'de yoğun sis ve yollarda meydana gelen gizli buzlanma dolayısıyla çok sayıda kaza meydana geldi. Edirne-İstanbul TEM Otoyolu'nun bir şeridi 5 TIR'ın karıştığı zincirleme kaza nedeniyle ulaşıma kapandı.

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Edirne-İstanbul TEM Otoyolu'nun Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarında meydana gelen ve 5 TIR'ın karıştığı zincirleme kazada otoyolun bir şeridi trafiğe kapatıldı.

  Karayolları ekipleri, bariyerlere çarpan TIR'ları kurtarmak için demirleri kaynak makinesiyle keserken, yola saçılan yükler de otoyol dışına taşındı.

  Bu arada, Edirne merkez, Havsa ve Uzunköprü ilçelerinde sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanabildi. Edirne-İstanbul TEM Otoyolu'nun Havsa İlçesi gişeleri, D-100 karayolu ve şehir içinde yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle, Karayolları ve Belediye ekipleri tuzlama çalışması yaptı.

  Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı da yollardaki buzlanma ve sis nedeniyle, sürücülerin sis farlarını açarak tedbirli gitmeleri konusunda uyarılmaları talimatını verdi.

  Avcı, sis ve yollarda meydana gelen buzlanmanın sürücülere, basın yoluyla da duyurulmasını istedi.

  Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise yoğun sisin 3 gün boyunca etkili olacağını ve hava sıcaklığının eksi 3 derece olduğunu bildirdi.

  Yetkililer, kent merkezi, Edirne-İstanbul TEM Otoyolu Edirne Gişeleri mevkii ve D-100 Karayolu'nda çok sayıda yaralamalı ve haddi hasarlı trafik kazası meydana geldiği bildirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı