GeriGündem Edirne CHP'de 'istifa' muamması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edirne CHP'de 'istifa' muamması

Edirne CHP'de 'istifa' muamması
refid:15053078 ilişkili resim dosyası

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı yönetimi, hakkındaki yargı kararları Yargıtay'da sonuçlanana kadar partiye zarar vermemek için CHP'den üyeliğinin askıya alınmasını isteyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin yaptığı başvuruyu reddetti.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin hakkındaki yargı kararları ve devam eden soruşturmaları nedeniyle CHP'deki parti üyeliğinin askıya alınması yönünde Merkez İlçe Başkanlığı yapılan başvuruyu değerlendirdi. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Ali Şükrü Atamgüç, parti tüzügünde ‘askıya alınma’ gibi bir uygulamanın olmadığnı açıklayarak, “Başkanımızı bırakmak istemiyoruz. Kendisini bu kararından vazgeçirmeye çalışıyoruz. Eğer ısrar ederse noterden istifa dilekçesi göndermesi gerekiyor” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Şükrü Atamüç düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:
“Merkez İlçe yönetiminin 15 üyesinden 11'i dün gece toplandı. Diğer 4 üye mazeret bildirdiği için katılamadı. Bizde 11 üye ile Başkan Sedefçi'nin elden bize yolladığı istifa dilekçesini ele aldık. Yönetim Kurulu oy birliği ile talebin reddine karar verdik. Başkanımız bizim başkanımızdır ve bizi yarı yolda bırakmamalıdır. Başkanımızın kararını tekrar gözden geçirmesi gerekiyor. Bizde bu konuyu başkanımızla yüz yüze görüşeceğiz. Sedefçi merkez ilçenin belediye başkanı olduğu için bu konuda kararı CHP İl Başkanlığı değil biz verebiliyoruz. Bizde ‘ret’ kararı verdik. Zaten parti tüzüğünde ‘üyeliğin askıya alınması’ diye bir maddesi yok. İstifa gerekli. Biz kararından vazgeçirmek için görüşeceğiz. Ancak ısrar ederse bize noterden istifa dilekçesini bildirmesi gerekiyor. Noterden gelince o zaman bizim de yapabilecek birşeyimiz yok ve kabul etmek zorundayız.”

NE OLMUŞTU

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, Edirne 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘belediyeye ait arsanın spor tesisi olarak yapılması için açılan ihaleye fesat karıştırmak’ suçundan 4 yıl 2 ay, Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘şehiriçi içme suyu şebekesi ihalesine danışman alımı ihalesine fesat karıştırmak’ suçundan 4 yıl 2 ay, ‘şehiriçi içme suyu şebekesi ihalesine fesat karıştırmak’ suçundan 4 yıl 2 ay, olmak üzere toplam 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Sedefçi, kararları temyiz etti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle