Gündem Haberleri

  Edirne buz tuttu

  Fırat KESKİNKILIÇ/EDİRNE, (DHA)-
  27.02.2011 - 14:48 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’de, gece hava sıcaklığının sıfırın altında 6 dereceye kadar düştü. Kentteki süs havuzları ve heykeller buz tuttu, yollar buz pistine döndü. Soğuk hava nedeniyle çok sayıda sığırcık da telef oldu.

  SOĞUK HAVA HAFTA SONUNA KADAR SÜRECEK

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de kar yağışı etkisini yitirdi. Ancak dondurucu hava, günlük yaşamı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 6 dereceye kadar düşmesi nedeniyle süs havuzları ile heyelkeler buz tuttu. Fatih Mahallesi’nde elinde güvercin tutan ve ’özgür kadın’ı simgeleyen heykel ise üzerini gelinlik gibi örten buz nedeniyle muhteşem bir görüntüye büründü. Vatandaşlar ise bu heykeli cep telefonları ile görüntüledi.

  KUŞLAR TELEF OLDU

  Soğuk hava nedeniyle ise çok sayıda sığırcık telef oldu ve sokaklara ve evlerin bahçesine düştü. Soğuk ve açlıktan öldükleri belirlenen kuşlar ardından belediyenin temizlik işçileri tarafından toplandı.

  Meteorolji Müdürlüğü yetkilileri, önümüzdeki hafta sonuna kadar geceleri hava sıcaklığının sıfırın altında olacağını, gündüz ise en yüksek sıcaklığın 4 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı