Gündem Haberleri

  Edepli isyana davet ediyorum

  Umut ERDEM/ANKARA
  10.04.2016 - 00:59 | Son Güncelleme:

  MHP’de parti içi muhalefetin açtığı davada Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin ‘olağanüstü kongrenin toplanması’ kararı, partinin genel başkanlık adaylarını harekete geçirdi.

   MHP eski milletvekili Koray Aydın dün Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde partililerle buluştu. Aydın, ‘Ülkücü Gelecek ve İktidar İçin Büyük Ankara Buluşması’nda, partinin geleceği ve iktidar vizyonuna ilişkin projelerini açıkladı. Aydın, özetle şu mesajları verdi:“Bizim yenilgimiz 3 Kasım 2002’de başlamıştır. Nasıl geldik bu günlere? Kardeşlik, ülküdaşlık hukukumuzu zedeledik. Fitne, hizip ve her türlü dedikodu günlük siyasetimiz haline geldi. İstişareyi, meşvereti, parti içi demokrasiyi rafa kaldırdık. Gençliğe güvenmeyen bir MHP var. 50 yaşındaki adayları genç sayılabilecek duruma gelen bir MHP var. Kadınlar bir diğer kanayan yaramız. MHP kadınlarımızın partisi olamıyor. Kadınlarımız MHP’yi ‘kocamın partisi’ olarak tarif ediyor. Teşkilatlarımız atıl durumda.

  Biliyorum ki bu gidişat, vicdanlarımızı isyan ettiriyor. Hiç şüphesiz, insanın en kıymetli yanı isyan eden yanıdır. Ben, bütün ülküdaşlarımı, bu hale ve gidişata karşı, edepli ve ahlaklı bir isyana davet ediyorum.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı