Gündem Haberleri

  Edelman: CHP’deki değişimden mutluyuz

  Hürriyet Haber
  06.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu, hazırladığı kriptolarla Türkiye’yi “WikiLeaks” belgelerine sokan, dönemin ABD Ankara Büyükelçisi Eric Edelman ile Münih’teki 47’nci Güvenlik Zirvesi’nde görüştü.

  Görüşmede, Türkiye’deki gelişmelerden kaygı duyduğunu belirten Edelman, Kılıçdaroğlu’na “CHP’deki değişimden ise çok mutluyuz” dedi. Edelman, “WikiLeaks” belgeleriyle ilgili, “Sırlar ortaya çıktı” dedi. Kılıçdaroğlu, görüşme hakkında detaylı bilgi vermemeyi tercih etti.
  CHP Genel Başkanı Münih’teki konferansta aralarında NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in de bulunduğu 19 önemli isimle kısa süreli temaslarda bulundu.

  Cameron’un sözleri güldürdü

  İki tam gününü konuşmalara ayıran Kılıçdaroğlu, İngiltere Başbakanı David Cameron’ın, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le birlikte katıldığı oturumdaki konuşmasına “Dün gece karım aradı. ‘6 saat Sayın Merkel’le birlikteydim. Ama merak etme yanımızda başkaları da vardı’ dedim” sözleriyle başlaması katılımcıları güldürdü. Kılıçdaroğlu, konuşmaları şöyle değerlendirdi: “Cameron’ın İslamiyet’in bir barış dini olduğu vurgusu yapması, karşı yargıların ortadan kaldırılması için ortak çalışmalar yürütülmesi önerisi takdire değerdi. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın ise çok net olarak ‘Mübarek gitmeli’ demesi ve orduyu ise Mısır’ın saygın kurumlarından biri olarak nitelemesi dikkat çekiciydi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un ise İran’a yaptırımların başarılı olamadığı açıklaması öne çıktı.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı