Gündem Haberleri

  Eda Göcet’in akıl sağlığı yerinde çıktı

  Özden ATİK/İSTANBUL
  12.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören beş yaşındaki oğlu Furkan’a kireç çözücü içirerek öldürmeye çalıştığı iddiasıyla İstanbul 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşmasında çıkan Eda Göcet, çocuklarının buldukları yabancı maddeleri yeme alışkanlığı olduğunu iddia etti. Doktorlar ise Münchhausen By Proxy sendromundan kuşkulanıyor.

  Daha önce ölen Kızı Hale Nur’u da zehirleyerek öldürmüş olabileceği iddia edilen Eda Göcet, "Furkan’ın yattığı odadaki tuvalet çok pisti. Bu yüzden ben temizliyordum. Kireç çözücü deterjan aldım. Koyduğum poşetin içinde sakızlar da vardı. Ben odada yokken Furkan bunlardan birisini alıp çiğnemiş. Belki sakızlara da kireç çözücü bulaşmıştır" dedi.

  Göcet’in eşi İsa Göcet ise çocukları eşinin zehirlediğine inanıyor, "Eşim onların yanında refakatçi kaldığında hastalıkları artıyordu ama annem yanlarında olduğunda iyileşiyorlardı" diyor.

  Mahkeme, Göcet’in psikiyatrik durumunun araştırılmasını istedi. Doktorların ilk şüphesi Münchhausen By Proxy oldu. Yani hastalık hastalığı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Çok Yönlü Kişilik Envateri testinden geçirilen Eda Göcet, tüm değerlendirmelerde normal çıktı. Bu durumda Göcet’in yargılanmasının önünda herhangi bir engel kalmadı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı