GeriGündem Ecevit'in mezarına 'köykent' toprağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ecevit'in mezarına 'köykent' toprağı

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in mezarına, Ordu'nun Mesudiye ilçesinde “Köykent Projesi”nin uygulandığı köyden toprak götürülecek.

Bülent Ecevit'in kırsal kalkınma projesi olarak bilinen ve yaklaşık 6 yıl önce Mesudiye'nin 9 köyünde başlatılan “Köykent Projesi”nin uygulandığı Çavdar köyüne giden DSP İl Başkanı Murat Temel ve partililer mezara konulmak üzere toprak aldı.

Temel, burada yaptığı açıklamada, Köykent Projesi'nin Ecevit'le bütünleşen bir proje olduğunu belirterek, “Köykent'in onursal Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit için farklı bir anlamı vardı. O nedenle buradan aldığımız toprağı mezarına götüreceğiz” dedi.

2000 yılında Çavdar merkezli 9 köyde başlatılan Köykent Projesi kapsamında Çavdar, Dayılı, Ilışar, Kışlacık, Göçbeyi, Çardaklı, Yuvalı, Esatlı ve Türkköy'ünde çeşitli altyapı ve sosyal amaçlı çalışmalar yapılmıştı.

Söz konusu köylerin ulaşım, elektrik, içme suyu ve iletişim hatları yenilenirken, köy konağı, sağlık ocağı ve spor sahaları gibi sosyal amaçlı donatılar inşa edilmişti.

Bülent Ecevit, Köykent ile ilgili düzenlenen bir törende yaptığı açıklamada, projenin “30 yıllık hayali” olduğunu söylemişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle