Gündem Haberleri

  Ecevit: Sezer ikinci kez seçilebilir

  ANKA
  13.02.2006 - 11:28 | Son Güncelleme:

  Bülent Ecevit, Ahmet Necdet Sezer’in ikinci kez cumhurbaşkanı seçilebileceğini söyledi. Ecevit, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması halinde işlerin hiç kolay olmayacağını zira Erdoğan’ın, partisinin kontrolünü kaybettiğini söyledi.

  Bülent Ecevit, Ahmet Necdet Sezer’in ikinci kez cumhurbaşkanı seçilebileceğini söyledi. Ecevit, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması halinde işlerin hiç kolay olmayacağını zira Erdoğan’ın, partisinin kontrolünü kaybettiğini bildirdi.

  The New Anatolian gazetesinden Nursun Erel’in sorularını yanıtlayan Ecevit, Sezer ile daha önce Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sırasında yaşanan Anayasa krizinin hatırlatılması üzerine, bunların geçmişte kaldığını ve daha sonra Sezer ile yakın bir ilişki kurduklarını ve birbirlerine çok fazla yardımcı olduklarını söyledi.

  Bülent Ecevit, cumhurbaşkanlığı tartışmalarına yeni bir boyut getirdi. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in ikinci kez cumhurbaşkanı seçilmesi halinde oldukça başarılı olabileceğini ifade eden Ecevit, bu yüzden Sezer’in tekrar Cumhurbaşkanlığı koltuğuna getirilebileciini belirtti. Ecevit, Sezer’in ikinci kez seçilmemesi halinde sorunlar çıkabileceğini savundu.

  "ERDOĞAN PARTİSİNİN KONTROLÜNÜ KAYBETTİ"

  Erdoğan’ın muhtemel cumhurbaşkanlığı konusunu da yorumlayan Ecevit, Başbakan Erdoğan’ın hükümette keyfi bir yönetime alıştığını ancak Çankaya’ya bu şekilde davranamayacağın söyledi. Ecevit ayrıca Erdoğan’ın kendi partisinin içinde de kontrolü kaybettiğini ifade etti.

  "DEMİREL ANCAK SAVAŞ ÇIKARSA CHP İLE ELELE ÇALIŞIRIM DEDİ"

  1980 dönemi ile ilgili bir anektodu da aktaran Ecevit, 12 Eylül öncesinde dönemin Cumhurbaşkanı İhsan Sabri Çağlayangil’in Çankaya’da bir toplantı düzenlediğini ve bu toplantıya Süleyman Demirel ve kendisini davet ettiğini bu sırada kendilerine işbirliği yapmaları çağrısında bulunduğunu aktardı.
  Demirel’in "Ancak bir savaş çıkarsa CHP ile elele çalışırım" dediğini belirten Ecevit, bunun üzerine kendisinin "Durum savaştan da kötü" dediğini ancak konuşmanın orada bittiğini belirtti.

  "DSP TEK GERÇEKÇİ PARTİ"

  Ecevit, DSP’yi şu anda nasıl gördüklerinin sorulması üzerine de DSP’nin şu anda tek gerçekçi siyasi parti olduğunu söyledi. Ecevit, DSP’nin kongrelerinde başka partilerde olduğu gibi sandalyelerin havalarda uçmadığını belirtti. Emekli olduktan sonra sokaktaki insanların yanlarına geldiğini ve DSP konusundaki kaygılarını aktardıklarını bealirten Ecevit, ancak şimdi parti yönetiminin ülkeyi dolaşarak parti ideolojilerini aktardıklarını dile getirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı