GeriGündem Ecevit raporu gerçekleri yansıtmıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ecevit raporu gerçekleri yansıtmıyor

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Adli Tıp Kurumu’nun, eski Başbakan Bülent Ecevit’in tedavisinin tam olarak yapılmadığına ilişkin raporunun gerçekleri yansıtmadığını düşündüğünü söyledi.

Türker, dün şu açıklamayı yaptı: “Açıklanan rapor, Ergenekon olayında Ecevit’in sağlığını karıştırmak istedikleri bir rapordur. Ergenekon olayı örgütlü olarak, darbeye ya da belli işlemlere yönelik öngörülüyorsa 2002 yılında AK Parti’nin bugün iktidar olmasına neden olan sivil darbenin gözden geçirilmesi gerekir. Raporla ilgili olarak da bir kere parkinson hastalığı denilmiş o günkü gazeteler araştırılırsa, Sayın Ecevit için 2001 sonunda daha ilk tedavisinde alzheimer hastalığı olduğu söyleniyorsa, bununla ilgili yapılan tedavi sonrası, kilo almıştı. İkinci hastalığında ise ilk hastaneye gidiş nedeni, yine raporda söylendiği gibi kaburga kırığı için değil, bir gaz sıkışması sonrasıydı ve tetkikler sonrası, bağırsaklar boşaltılınca gaz sıkışması giderildi ve hastanede değil, eve bakım için gitti. Biz bu raporun biraz anlamlı olduğunu düşünüyoruz.”
Başkent Üniversitesi Hastanesi’nin açıklamasında da şöyle denildi: “Parkinson tedavisi hastadan hastaya değişiklik gösterir” denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle