Gündem Haberleri

  Ecevit: Ok yaydan çıktı

  Hürriyet Haber
  05.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Bülent Ecevit, kırgın milletvekillerinin imza toplayarak seçimi erteletme çabalarını, ‘‘Artık ok yaydan çıkmıştır’’ sözleriyle değerlendirdi.

  Şimdiye kadar seçimlerle ilgili olarak hiçbir zaman iddialı konuşmadığına işaret eden Ecevit, ‘‘Ama artık çok iddialıyız. 1995'te solun birinci partisi olan DSP, bu seçimlerde Türkiye'nin birinci partisi olacak. Tüm Türkiye'nin hatta dünyanın beklentisi bu. DSP'nin iktidara gelmesi, Türkiye'nin esenliği ve laik Türkiye Cumhuriyeti açısından da çok önemlidir’’ dedi.

  1995'den sonraki gelişmelerin, Türkiye'de artık DSP'siz bir hükümet kurulamayacağını, kurulsa da yaşayamayacağını gösterdiğini kaydeden Ecevit, hiçbir konuda anlaşamayan ANAP ve DYP'nin de sadece DSP hükümeti ile seçime gitme konusunda anlaşmaya vardıklarının altını çizdi.

  DSP adaylarının, terör örgütü tarafından çekilmeleri için tehdit edildiklerini belirten Ecevit, ama tek bir adayın bile yılgınlık göstermediğinin altını çizdi. Ecevit, yerel yönetimlerde bin 525 kadın adaya yer verdiklerini de belirtti.

  Rakiplere gözdağı

  DSP'nin Trabzon 5'inci sıra milletvekili adayı sanatçı Eser Noyan ve Belediye Başkan Adayı Avukat Sibel Suiçmez, erkek rakiplerine gözdağı verdi. Ecevit portresi altında birbirlerine sarılan ikili, ‘‘Siyasette kadın erkek eşitliğini sağlamak isteyen bir düşüncenin mensuplarıyız. Kadın olduğumuz için bizi gözde adaylar olarak nitelendiriyorlar’’ diye konuştu.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı