GeriGündem Ecevit: İşçiler rahat edecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ecevit: İşçiler rahat edecek

Başbakan Bülent Ecevit, sıkıntılı bir dönemden geçildiğini, ancak birkaç ay içinde esenliğe çıkılacağına inandığını belirterek, "İşçilerin de daha rahat edeceklerine inanıyorum" dedi.

Ecevit, bir TV programına katıldıktan sonra stüdyo çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ANAP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Mumcu'nun kendisine yönelik eleştirilerinin sorulması üzerine Ecevit, bu konuyu kendisine sormamalarını istedi. Ecevit, ciddiye alınacak birşey olmadığını ve bukonuda konuşmak istemediğini söyledi.

Ecevit, ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz ilebu konuda görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, buna gerek görmediğini belirtti.
   Bir gazetecinin, ''Sağlanacak ek kaynak hangi alanlarda öncelikli olarak kullanılacak? Miktarı konusunda kesin bir rakam var mı?'' sorusuna Ecevit, ''10 milyar dolar varolan yardım taahhüdüne ek olarak10 milyar doların aşağı yukarı kesinleştiği anlaşılıyor. Sayın Derviş'in bugünkü demecinde de belli oluyor. Sayın Köhler'in konuşmalarından da belliydi. Fakat henüz tabii bu resmileşmediği için bir gündem ve program da söz konusu değil. Zaten IMF ile programımız var. O bağlamda herhalde gerekenler yapılacaktır'' karşılığını verdi.

Ecevit, DYP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Ekinci'nin bugün düzenlediği basın toplantısında hükümete çeşitli eleştiriler yönelttiğinin belirtilmesi üzerine de, ''Cevap verilecek bir konu değil herhalde'' dedi.

Tasarruf tedbirlerinin özellikle işçi kesimince zam paketi olarak yorumlandığı belirtilerek, bu konudaki görüşünün sorulması üzerine Başbakan Ecevit, ''Bir sıkıntılı dönemden geçiyoruz, ama ben birkaç ay içinde esenliğe çıkacağımızı, işçilerin de daha rahat edeceklerine inanıyorum'' diye konuştu. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle