Gündem Haberleri

  Ecevit: Baykal'la ilişkilerimiz hep uygarca olmuştu

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, sağlığı ile ilgili sözleri ve buna karşı kendi sözlerinin, uygarca sözler olduğunu belirterek, ''İlişkilerimiz de her zaman uygarca olmuştur, ama bu uygarca sözlerden ve ilişkilerden siyasal sonuçlar çıkarılmamalıdır'' dedi.

  Ecevit, DSP Genel Merkezi'nde eşi Rahşan Ecevit ile birlikte partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.

  Başbakan Ecevit, eşi Rahşan Ecevit ile birlikte eşinin makam arabası ile Genel Merkez'e gelişinde vatandaşlar tarafından, ''Halkçı Ecevit'' sloganı ve alkışlarla karşılandı.

  Ecevit çifti, partililer ve vatandaşlarla tek tek tokalaştılar ve bayramlarını kutladılar. Bayramlaşmada, DSP Genel Sekreteri Zeki Sezer, Genel Başkan Yardımcısı Tayfun İçli, Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Diri ve Genel Sayman Seyfettin Maden de bulundu.

  Başbakan Ecevit ve eşinin bayramlaşma sırasında özellikle küçük çocuklara ilgili gösterdikleri gözlendi.

  Ecevit, bayramlaşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, dün bazı gazetecilerle çalışma ofisinde yaptığı bayramlaşma sırasında,''Yorgun günlerim olur, ama bir hastalık belirtim yok'' şeklinde sözler söylediğini hatırlatarak, bu sözlerin bugün bazı gazetelerde, ''Hasta değil, yorgunum'' şeklinde yer aldığını ifade etti. Ecevit, şöyle devam etti:

  ''Oysa herkesin yorgun günleri olur. Ben bunu kastetmiştim. Benim herkes gibi yorgun günlerim olsa da, dinlenecek günlerim olmaz. Gençliğimden beri de dinlenecek günüm olmamıştır.

  Sayın Deniz Baykal'ın ve benim karşılıklı sözlerimiz uygarca sözlerdir. İlişkilerimiz de her zaman uygarca olmuştur ama bu uygarca sözlerden ve ilişkilerden siyasal sonuçlar çıkarılmamalıdır. DSP ve CHP, biribirinden çok farklı siyasi partilerdir. DSP, farklılığı ile birinci parti durumuna gelmiştir.''

  KAZALARI, FELAKET HALİNE GELDİ''

  Ecevit, bir gazetecinin, bayram tatilinin başlamasından bu yana meydana gelen trafik kazalarında ölenlerin sayısının 100'ü geçtiğini hatırlatması ve bu konuda bir uyarısı olup olmayacağını sorması üzerine, şunları söyledi:

  ''Milletvekillerimiz bunun için bir hazırlık yaptılar, bir yasa tasarısı hazırladılar. Önümüzdeki aylarda olabildiğince hızla bu tasarının yürürlüğe girmesini sağlamaya çalışacağız. Gerçekten trafik kazaları artık felaket haline geldi. Hele bu karlı havalarda, donlu havalarda trafik kazalarının sayısında büsbütün artış oldu. İstanbul Milletvekili Ahmet Tan'ın hazırladığı tasarıyı ilk fırsatta Meclis'dengeçirmeye çalışacağız.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı