Gündem Haberleri

  Ebru’nun avukatını pes ettiremediler

  Ali DAĞLAR / İSTANBUL
  06.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zamanaşımından düşen Adnan Hoca davasının önde gelen sanıklarından Burak Abacı’nın 2 avukatının, müşteki Ebru Şimşek’in avukatı Ercüment Yaltır’ın şikáyeti üzerine İstanbul Barosu tarafından cezalandırıldıkları ortaya çıktı.

  Avukat Ercüment Yaltır’ın, "Telefon konuşmalarımı gizlice banda kaydettiler. Şahsıma ait fotoğrafları, fotoğraf çekmek suretiyle büromdan çaldılar. Lise mezunu eşimi çete reisi, iki sekreterimi de çete üyesi diye dava ettiler" suçlamasında bulunduğu avukatlar Ali Tizik’in ’kınama’, Ahmet Çetin Akalın’ın ise ’uyarı’ cezası aldığı açıklandı. Bir hakim ile 2 savcıyı Adalet Bakanı Cemil Çiçek’e şikáyet eden avukat Yaltır’ın, daha önce de Adnan Hoca davasında taraf tutmakla suçladığı 3 cumhuriyet savcısının ’devre dışı bırakılması’nı istediği belirlendi.

  Faaliyetleri sürüyor

  Son olarak Adnan Oktar ve 24 arkadaşı hakkında örgüt kurmak, müştekileri haklarında çok sayıda dava açmak yoluyla baskı altına almak, bu yolla ’eziyet’ ve ’ölümlü tehdit’ suçlarından yeni bir soruşturma açılmasını sağlayan avukat Yaltır, "Adnan Hoca davasını çeşitli taktik ve Oktay Ekşi’nin yazdığı gibi madrabazlıklarla müruru zamana uğrattılar. Örgüt, faaliyetlerine devam etmektedir" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı