Gündem Haberleri

  EBA kurs kayıtları nasıl yapılacak? İşte, öğrenci girişi detayları

  Hürriyet Haber
  17.02.2017 - 12:53 | Son Güncelleme:

  EBA kurs başvurusu için geri sayım başladı. Eğitimlerine ek olarak eksik olduğu derslerden kurs almak isteyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde açılan EBA kurs başvurusunu gerçekleştirmek istiyor. 13 Şubat tarihinde başlayan EBA kurs başvurusu, 19 Şubat tarihinde sona erecek. Peki, son saatlere girilen EBA öğrenci kurs başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merak edilen detaylar

  Millî Eğitim Bakanlığına bağl EBA kursları, derslerinde eksiklik bulunan öğrencilere yardımcı oluyor. Fen Bilgisi, Matematik, Türkçe gibi temel derslerle ilgili destek almak isteyen öğrencilerin EBA kurs başvurusunda bulunması gerekiyor.  Peki,  EBA kurs başvurusunda son gün ne zaman? Başvurular nasıl yapılıyor? İşte, kurslara başvuru süreci hakkında merak edilenler!

  EBA e kurs başvurularından yararlanmak isteyen binlerce öğrenci eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla araştırmalarına devam ediyor. EBA tarafından öğrencilerin gelişimini amaçlayan e kurs modeli, öğrencilerin eğitim hayatına oldukça büyük bir destek sağlayacak. Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek. 

  EBA ÖĞRENCİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

  Öğrencilerin gerçekleştireceği başvurular 13 Şubat-19 Şubat tarihleri arasında alınacak.

  Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

  Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

  BAŞVURU İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirecek.

  Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

  Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

  Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek istedikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapacak.

  Resmî örgün eğitim kurumu öğrencileri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir ve Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

  Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

  KURSLAR 27 ŞUBAT TARİHİNDE BAŞLAYACAK

  Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrenciler, 2016-2017 kurs dönemine 27 Şubat tarihinde başlayacak. 04 Haziranda bitecek bu eğitimleri tamamlandıktan sonra yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılmak isteyen öğrenciler ise 19-25 Haziran tarihlerinde başvuru yapabilecek. Yaz dönemi kursları, 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı