GeriGündem EBA kurs başvurusunda son gün ne zaman? E kurs başvurusu nereden yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EBA kurs başvurusunda son gün ne zaman? E kurs başvurusu nereden yapılır?

EBA kurs başvurusunda son gün ne zaman? E kurs başvurusu nereden yapılır?

Başvuruları 7 Şubat'ta alınmaya başlanan EBA kursu için araştırmalar devam ediyor. EBA Destekleme ve Yetiştirme Kursu'na Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar, ortaöğretim okulları, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri kayıt yaptırabiliyor. Peki EBA kurs başvurusunda son gün ne zaman? E kurs başvurusu nereden, nasıl yapılır?

EBA kurs giriş işlemi dün gündüz saatlerinde başlayan destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında on binlerce öğrenci başvuruda bulundu. Okulda aldıkları eğitimlere ek olarak yine Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri tarafından verilecek olan ek ders eğitimi almak isteyen öğrenciler, EBA E-Kurs başvurusu için harekete geçti. Peki, EBA E Kurs başvurusu nasıl yapılacak? İşte, öğrencilerin başvuruların ikinci gününde araştırdığı konunun detayları

EBA Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) kayıt işlemi, ek ders eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından rağbet görüyor. E-Kurs giriş ekranı üzerinden başvuru yapacak olan öğrenciler, EBA E-Kurs dersliklerini de seçebilecek. DYK eğitimi kapsamında öğrenciler, öğretmen tercihi de yapabilecek. Peki, EBA E-Kurs başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, 7-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek olan EBA kayıtları hakkında bilinmesi gerekenler

EBA KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

EBA E-Kurs Bölümüne 8 farklı kategoriden giriş yapılabilmektedir. Öğrenciler için EBA girişi kısmına girildiğinde kullanıcı kişisel bilgilerinin olduğu sayfa görülmektedir.

EBA E-kurs bölümünde sol kısımdaki dönem seçimi menüsünden istenilen dönem seçilerek işlemler yapılabilmekte ve önceki dönemlere ait işlemler görüntülenebilmektedir.

Öğrenci işlemleri menüsünden kurs tercihi, ders programı, kurslar ve e-sınavlara ulaşılabilmektedir. Öğrencilerin seçmiş oldukları seçmeli dersler ve kurs dersleri bu menüden görüntülenebilmektedir. Yine aynı menüden ders programlarına ulaşılabilmektedir. Testler menüsünden kazanım testleri ve tarama testlerine ulaşılabilmektedir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 7-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EBA E-Kurs başvurusu, Eğitim Bilişim Ağı üzerinden tamamlanacak.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapabilecek.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifreleri alarak, bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edebilecek.

Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından istediklerini tercih edebilecek.

EBA KURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KURSLARA KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler, açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilecek. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında da kursa katılma hakkına sahip olacak.

Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

KURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında gerçekleştirilecek olan 2. dönem kursları, 3 Mart tarihinde başlayacak. Dönem boyunca devam edecek olan kurslar, üç ay sürecek ve 3 Haziran tarihinde sona erecek.

Dönem içi kursların tamamlanmasının ardından, yaz dönemi kursları ise 2 Temmuz tarihinde başlayıp 19 Ağustos tarihinde sona erecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle