Gündem Haberleri

  E-posta genç kızı yeniden okullu yaptı

  Hürriyet Haber
  04.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana’nın Tufanbeyli İlçesi’nin Doğanlı Köyü’nde yaşayan 15 yaşındaki Emine Baytimur, Tufanbeyli Lisesi 1’inci sınıfını başarıyla tamamlamıştı.

  İŞTE EMİNE VE AİLESİ

  Ancak önemli bir sorunu vardı: Annesi ayaklarından rahatsızdı, babasının da işi yoktu. Bu nedenle, okul yaşamı sona ermek üzereydi. Ama pes etmek niyetinde değildi genç kız. Bir arkadaşının bilgisayarından, ilçe kaymakamlığına elektronik bir posta göndererek, içinde bulunduğu durumu anlattı bir bir. Ve bu elektronik posta, belki de yaşamında bir dönüm noktası oldu. Elektronik postayı gören ilçe kaymakamı Cevat Uyanık, hemen harekete geçti ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na genç kızın durumunun araştırılması talimatını verdi. Araştırma sonucunda, yazdıklarının doğru olduğu belirlendi.

  Artık Kaymakam’a, yetkililerle birlikte köyün yolunu tutmak kalıyordu. Evinin kapısı çalınıp da açtığında, kaymakamı karşısında gören Emine, büyük bir şaşkınlık yaşadı. Duyduklarıyla da büyük bir mutluluk... Kaymakam, tüm okul masraflarının karşılanacağını söyledi genç kıza ve ailesine... Ardından da ilçeye götürerek, okul öncesi tüm gereksinimlerini karşıladı.

  Kaymakam Cevat Uyanık

  “İlçe genelinde okul çağındaki 150 civarındaki çocuğa ulaşılamadığını tespit ettik. Hazırladığımız proje ile bu çocuklarımızı yeni eğitim-öğretim yılı öncesi tespit edeceğiz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı