Gündem Haberleri

  E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

  Hürriyet Haber
  05.06.2017 - 21:17 | Son Güncelleme:

  E-Okul VBS girişinin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Okulların kapanmasına artık çok az bir zaman kala öğrenciler notlarına bakıp rahat bir nefes almak istiyorlar. E-Okul not görüntüleme sistemi geçtiğimiz günlerde öğrencilerin erişimine kapatılmıştı. Binlerce öğrenci ise E-Okul not görüntüleme sistemine neden bakamadıklarını sorguluyorlardı. E-Okul not görüntüleme sistemi bugün bütün öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

  E Okul VBS aracılığıyla notlarını görmek isteyen öğrenciler, veli bilgilendirme sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirmek istiyor. Karnelerin dağıtımına çok kısa bir süre kala öğrenciler kadar velileri de yakından ilgilendiren E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, merakla sorgulanmaya devam ediyor. İşte, başarı belgesi hesaplamalarının da yapılacağı E Okul VBS giriş işlemi hakkında detaylar

  Okulların kapanmasına az bir süre kala e- okul VBS sistemi çok daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. Milyonlarca öğrenci, 9 Haziran Cuma günü son ders zilinin çalması ile birlikte karnelerini alıp 3 aylık bir tatil sürecine girecek. Hem öğrenciler hem de en az onlar kadar heyecanlı olan veliler, 9 Haziran öncesinde karne notlarını görüntüleyebilmek için e- okul veli bilgilendirme sisteminden faydalanmaya çalışıyor. Ancak performans kanaatleri, proje notları ve sınav puanlarının görüntülendiği sistem olan e- okul veli bilgilendirme sistemi ‘not sorgulama’ sayfası erişime kapatılmıştı. Notlarını görüntüleyemedikleri için hayalkırıklığı yaşayan öğrencilerin şikatetleri Meb'i harekete geçirdi, Günlerdir süren E-Okul not bilgisi sorunu sonunda düzeltildi. Bu gelişmeyle birlikte milyonlarca öğrenci E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne akın etti.

  E OKULA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ


  E-OKUL NEDEN KAPANDI?

  e-Okul VBS’de karne notlarının görüntülenmemesinin sebebi öğrencilerin hangi belgeyi alacağını erkenden görmesini engellemek. MEB konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamasına karşın e-Okul sınav sonuçları sayfası karnelerin dağıtılmasından sonra açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ikinci bir kararına kadar not görüntüleme sayfasına erişemeyecek olan öğrenciler, bu esnada yalnızca devamsızlık bilgilerini görüntüleyebilecek.

  E-OKUL SİSTEMİ'NE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

  Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

  2017 OKULLAR NE ZAMAN BİTİYOR?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler karnelerini ve başarılı belgelerini bugün alacak. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı