GeriGündem E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi - Öğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi - Öğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi - Öğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi son günlerin en çok ziyaret edilen internet sayfalarından biri oldu. Devamsızlık ve sınav notlarının yanı sıra sözlü notları da E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden görüntülenebiliyor. Çğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor? Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılıyor?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci bilgileri ile not ortalaması hesaplama ve devamsızlık görüntüleme işlemi için kullanılacak. Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin karne dönemi öncesinde ziyaret ettiği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), yarı yıl tamamlanmadan sonuçlar ve devamsızlık bilgileri nedeniyle ilgi odağı olacak. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme sistemi öğrenci girişi nasıl yapılacak? İşte, öğrenci ve öğretmenlerin merakla araştırdığı konunun detayları

E-OKUL NOT GÖRÜNTÜLEME EKRANI

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL'DA DEVAMSIZLIK NASIL BELİRLENİYOR?

Günlük toplam ders saatinin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık yapan öğrencinin durumu posta, e-Posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilir, varsa özür belgesini okul yönetimine teslim etmesi
istenir. Devamsızlığın 5 inci, 15 inci ve 25 inci günlerinde, kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler ile tutuklu öğrencilerde ise ayrıca devamsızlığın 40 ıncı ve 55 inci günlerinde de tebligat yapılır ve öğrencinin okula devamının sağlanması istenir.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla
toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır.

Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.”

Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle