GeriGündem E Okul VBS giriş ekranı | MEB E Okul sorgulama işlemleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Okul VBS giriş ekranı | MEB E Okul sorgulama işlemleri

E Okul VBS giriş ekranı | MEB E Okul sorgulama işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve vatandaşlar tarafından en yoğun şekilde kullanılan hizmetlerden olan e-Okul son günlerde en çok merak edilen konulardan biri oldu. Okulların kapanmasına artık sayılı günler kala, velisi oldukları öğrencilerin okuldaki ders ve devamsızlık durumunu merak eden vatandaşlar, e-Okul hakkında araştırmalarını hızlandırdı. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl giriş yapılır? E Okul'dan yapılabilecek sorgulamalar hangileri?

İlk hizmet verdiği günden bu yana milyonlarca kez tıklanan ve çok sayıda veli ile öğrencinin yararlandığı e-Okul'a olan rağbet son günlerde artmaya başladı. MEB'e bağlı faaliyet gösteren okulların tatile girmesine kısa bir süre kala, öğretmenler tarafından verilen notları merak eden öğrenciler ve velisi oldukları çocukların okul durumu hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, e-Okul VBS hizmetini nasıl kullanacağını sorguluyor. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl giriş  yapılır? İşte, e-Okul hakkında merak edilen tüm detaylar...

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce "e-okul.meb.gov.tr" adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem  size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra
sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve  daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E-OKUL VBS GİRİŞ EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL'DAN HANGİ BİLGİLER SORGULANIR?

Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri,  haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

E-OKUL NEDİR?

E-Okul, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula  kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları  e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle