Gündem Haberleri

  TEOG yerleştirme sonuçları dün akşam açıklandı! - MEB sonuç ve E - okul sorgulama

  Hürriyet Haber
  08.08.2017 - 08:32 | Son Güncelleme:

  TEOG yerleştirme sonuçları dün akşam sürpriz bir duyuru ile açıklandı. Öğrenciler tercih sonuçlarına MEB ve E - okul sonuç sorgulama sisteminden erişebiliyorlar. İşte TEOG yerleştirme sonuçları hakkında tüm detaylar

  TEOG 2017 tercih sonuçları bu yılın sınav takviminde belirtilen tarihten önce açıklandı. e-okul günün en çok ziyaret edilen sitesi oldu. TEOG tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan e-okul sistemine erişim sağlamaya çalışıyor. Peki TEOG tercih sonucu e- okul üzerinden nasıl sorgulanır?

  Okulların tatil olması ardından daha nadir kullanılan E- okul sistemi bugün TEOG tercih sonuçlarının açıklanması nedeniyle kilitlendi. Ortaöğretim 8. sınıf öğrencileri TEOG tercih sonuçlarına www.meb.gov.tr adresinden ve e-okul girişi yaparak ulaşılabilecek.

  TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB'in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

  E-OKUL TEOG SONUCU SORGULA

  TEOG TAKVİMİ

  14-18 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  21 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
  21-25 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  28 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
  28 Ağustos-06 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
  8 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanlarının Açıklanması

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı