Gündem Haberleri

  e-Okul öğretmen ve yönetim girişi nasıl yapılır? e-Okul giriş ekranı

  Hürriyet Haber
  13.02.2018 - 10:19 | Son Güncelleme:

  e-Okul girişi, okulların açılmasıyla birlikte yeniden notlarını görüntülemek isteyen öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından günün en çok merak edilen konularından birisi.Peki e-Okul öğretmen girişi nasıl yapılır? İşte detaylar...

  E-Okul öğretmen, veli ve yönetim giriş ekranı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. 15 günlük sömestr tatilinin bitmesiyle birlikte not bilgisi ve devamsızlık durumları için e-Okul sistemini girişler devam ediliyor. Peki, e-Okul öğretmen ve yönetim girişi nasıl yapılır?

  Geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminin başında yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin olduğu bu sistem, eğitim alanında kolaylık sağlıyor. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C kimlik No ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlayabiliyor.

  E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

  E-Okul sisteminde veliler çocuklarının Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, gibi bilgileri sistemden kolay bir şekilde takip edebiliyor.

  Yönetim sisteminde ise okul yöneticileri, MEB'in ihtiyaç duyduğu bilgileri sisteme girecek ve okulları adına gerekli işlemleri sistem aracılığıyla yapabilecek.

  Sistemde e-okul öğretmen girişi de mevcuttur. Sistemdeki öğretmen girişi uygulaması sayesinde öğretmenlerin işlerini kolaylaştıracak birçok işlemi yapabilmesi mümkündür. Öğretmenler için bu sistem ise koordinasyonu sağlamak için önem arz edecek.

  E OKUL SİSTEMİNE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

   

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı