GeriGündem E Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul giriş ekranı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul giriş ekranı!

E Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul giriş ekranı!

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı okulların açılması ile beraber velilerin gündemine geldi. Öğrencilerin notları ve devamsızlık bilgileri hakkında detaylara yer veren E Okul girişi yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin ve eğitimcilerin en çok ziyaret edeceği ekran olacak. Peki, E Okul girişi nasıl yapılır? İşte, E Okul giriş ekranı ve hakkında detaylı bilgiler.

Öğrencilerin notları, devamsızlıkları ve sınav bilgilerinin yer aldığı E Okul giriş ekranı, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla öğrenciler birçok işlemlerini gerçekleştirirken, bu ekran veliler için ise bilgi edinme ekranı olacak. Peki, E Okul girişi nasıl yapılır? İşte, E Okul giriş ekranı ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

E OKUL GİRİŞİ İLE VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Eğitim öğretim dönemi içerisinde öğretmenlerin ve öğrencilerin uğrak noktası olacak olan E Okul giriş ekranı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemi üzerinden yanıt verecek. E Okul girişi ile öğrenciler, çoğu konu hakkında bilgi edinebilecek. İşte, E Okul giriş ekranı hakkında detaylı bilgiler

Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin uğrak noktası olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, yeni dönemin başlamasıyla birlikte eğitim dünyasının yeniden gündemindeki konu oldu. 

Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle