GeriGündem E Devlet girişi için şifre nasıl alınır? E Devlet şifresi unutulursa ne yapılmalı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Devlet girişi için şifre nasıl alınır? E Devlet şifresi unutulursa ne yapılmalı?

E Devlet girişi için şifre nasıl alınır? E Devlet şifresi unutulursa ne yapılmalı?

E Devlet uygulaması, kamu dairelerinde yapılan pek çok işlemde kolaylık sağlıyor. 4A hizmet dökümü, İcra dosyası sorgulama, vergi borcu sorgulama, sicil kaydı sorgulama gibi asal randevu başvurusu da e Devlet üzerinden yapılabiliyor. Peki, e Devlet girişi için şifre nasıl alınır? e Devlet şifresi unutulursa ne yapılmalı?

E Devlet uygulamasında yeni işlemlerin devreye girmesiyle birlikte en çok sorulan sorulardan biri de ‘e Devlet şifresi nasıl alınır? e Devlet şifremi unuttum ne yapabilirim? Oldu. E Devlet girişi PTT üzerinden alınan şifreler gibi mobil bankacılık, mobil imza gibi yöntemlerle de gerçekleştirilebilir.

E-DEVLET'E NASIL GİRİŞ YAPILIR?

PTT'den e-devlet şifresini alan vatandaşlar, turkiye.gov.tr internet sitesini kullanarak e-devlet kapısına giriş yapabilir. Giriş yapmak için T.C Kimlik numarası ile birlikte e-devlet şifresini kutulara girerek "Gönder" seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

E DEVLET ŞİFRESİ KAYBEDİLİRSE

Profilinizdeki iletişim bilgilerinden cep telefonu ya da e-mail adresinizi doğruladıysanız, E-Devlet şifrenizi unutur, kaybeder ya da çaldırırsanız şifre yenileme işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadıysanız tekrar PTT Şube ya da merkezlerine bizzat giderek yeni bir e-devlet şifresi almanız gerekiyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle