Gündem Haberleri

  e-Devlet alt-üst soy (soyağacı) sorgulama işlemi açıldı mı? İşte o açıklama

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA
  13.02.2018 - 18:04 | Son Güncelleme:

  e-Devlet üzerinden başlayan soyağacı sorgulama hizmeti vatandaşların yoğun ilgisinin ardından askıya alınmıştı. Hürriyet'in edindiği bilgilere göre devreye yeni bir bakanlık girdi... Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sistemdeki sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlattı.

  NÜFUS ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün soyağacı sorgulama sistemini e-Devlet üzerinden vatandaşların hizmetine açma kararından sonra sistem kilitlenmişti.e-Devlet alt-üst soy (soyağacı) sorgulama işlemi açıldı mı İşte o açıklama

  Geçici olarak kapatılan sistem günlük kota uygulamasıyla önümüzdeki günlerde tekrar devreye girecek.

  EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE YENİDEN AÇILIYOR

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sistemdeki sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bir yetkili, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca çalışma yürütülüyor. Sistemin kapasitesinin yükseltilmesi söz konusu. Şu anda test çalışması yapıyoruz. 'Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar soyağacı sorgulama yapılabilir' konusundaki çalışma sürüyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden soyağacı sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak. Kullanıcılardan ricamız, sakin olmaları” dedi.

  SOYAĞACI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: alt üst , e devlet
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı