GeriGündem E Bordro görüntüleme ekranı nasıl kullanılır? E-Devlet E Bordro ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Bordro görüntüleme ekranı nasıl kullanılır? E-Devlet E Bordro ekranı

E Bordro görüntüleme ekranı nasıl kullanılır? E-Devlet E Bordro ekranı

E Bordro aracılığıyla maaş görüntüleme işlemi, E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. Kamu kurumlarında çalışan memurların kolayca faydalanabileceği E Bordro görüntüleme ekranı, bu ay yatan maaş miktarının ve maaş içerisindeki ekstra ücretlerin öğrenilmesine olanak sağlayacak. İşte, E Bordro görüntüleme ekranı ve detaylı bilgiler

E-Bordro görüntüleme ekranı, E-Devlet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Yüz binlerce kamu çalışanın tek bir girişle görüntüleyebileceği nisan ayı bordrosu, sistem üzerinden çıktı da alınabilecek. İşte, E-Devlet üzerinden E-Bordro görüntüleme ekranı ve detaylı bilgiler

E-BORDRO NİSAN 2019 MAAŞ SORGULAMA EKRANI

E-Devlet üzerinden E-Bordro sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.
2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.
3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.
4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.
5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.
6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

E-BORDRO SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

KİMLER E BORDRO HİZMETİNDEN YARARLANABİLİR?

Son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden olan e-Bordro'dan yararlanmak için maaşınızın Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenmesi ve 657 sayılı kanuna tabi memur olmanız gerekiyor. 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamıyor.

Kamu kurum ve kuruluşları dışında yani özel sektörde istihdam edilen çalışanlar da maaş bordrolarını, çalıştıkları şirketlerin finans ve muhasebe birimlerinden ya da insan kaynakları departmanından talep ederek görebilirler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle