Gündem Haberleri

  DYP: Yılmaz bakkal bile yönetemez

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Hükümet ortaklarını karşı karşıya getiren ANAP'ın ekonomi ve devletin yeniden yapılanmasına ilişkin çalışması DYP tarafından "kaçışa kılıf" olarak değerlendirildi ve "Yılmaz, bakkal bile yönetemez" denildi.

  ANAP'ın son çıkışı DYP'de "gardını alan boksöre" benzetildi. ANAP'ın 1997 yılından beri kesintisiz iktidarda olduğu, buna karşın bugün kamuoyuna yeni gibi sunduğu konuların "malumun ilanı" olduğu savunuldu.

  DYP'de Hükümetin bitişe bir adım daha yaklaştığı ileri sürülürken, "Hükümet bitti. Bu nedenle ANAP geleceğe yönelik olarak boksör deyimiyle gardını almaktadır" denildi.

  ANAP'ın girişiminden Hükümetin başarısızlığını DSP ve MHP'ye atma taktiği olarak sözedilirken, ANAP'ın bu konuda diğer ortaklarından "atik" davrandığı da ileri sürüldü.

  DYP'nin internet sitesinde konuya ilişkin kaleme alınan bir yorumda "Yılmaz'ın bir bakkal dükkanı yönetebilecek bilgi, beceri ve deneyimine dahi sahip olmadığı" iddia edildi.

  Yılmaz'ın KDV oranlarının indirilerek stokların 2 ayda eritilmesine ilişkin açıklaması örnek gösterilirken, bunun sonrasında satışların bıçak gibi kesildiği ileri sürüldü.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı