Gündem Haberleri

  DYP Grubu'nda kavga çıktı

  Hürriyet Haber
  22.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Lideri Tansu Çiller'in teşkilat kıyımları, sonunda partide kavga çıkardı. Çiller'e yakınlığıyla bilinen Mardin Milletvekili Metin Musaoğlu ile muhalefetin ağır toplarından Necmettin Cevheri'nin yakını Şanlıurfa Milletvekili Fevzi Şıhanlıoğlu, dünkü DYP Grubu'nda karşılıklı küfür ve haraketler savurarak, kavga etti. Kavga, Musaoğlu'nun Mardin'deki teşkilat fesihlerini savunmasıyla başladı. Kongre sürecinde bu tür fesihlerin doğal olduğunu savunan Musaoğlu, isim vermeden Mardin'de görevden alınan il başkanının daha önceki bağımsız aday Mahmut Duyan'ın amcasının oğlu olduğunu söyledi. Musaoğlu, DYP yönetiminde bağımsız bir adayın kardeşinin bulunmasının doğru olmadığını söyledi. Musaoğlu, partiyi Mardin'de birinci yaptıklarını ve belediye seçimlerini de aldıklarını söyleyince Şıhanlıoğlu, oturduğu yerden, ‘‘Kazanan belediye başkanı da, o dediğin adamın amcasının oğlu’’ dedi. Musaoğlu, buna karşı, Mardin'in şartlarının farklı olduğunu savundu ve sert bir ifade ile konuştu. Şıhanlıoğlu da, ‘‘Sen benimle konuşma. Ben senin muhatabın değilim, gruba konuş’’ deyince, Musaoğlu hakarete başladı. ‘Ulan’ şeklinde karşılıklı sataşmalar sürünce, Şıhanlıoğlu, oturduğu yerden kalkarak, kürsüde konuşan Musaoğlu'nun üzerine yürümek istedi. Milletvekilleri, Şıhanlıoğlu'nu sakinleştirmek için dışarı çıkardı.

  SAFLAR NETLEŞİYOR

  Mardin'deki teşkilat çatlağı büyüyor. Dün grupta kavga olurken, Nusaybin İlçe Başkanı Hacı Süleyman istifa ederek, Çiller'e darbe indirdi. Mahmut Duyan da, Mardin İl kongresini Çiller'e karşı alacaklarını belirterek, il başkanlığına aday olacağını açıkladı.

  Yapmayın arkadaşlar

  İki milletvekili birbirine küfürler ederken, Çiller sessizce izlemekle yetindi. Ancak kavgadan sonra Şıhanlıoğlu ve Musaoğlu'nu odasına çağırarak, birdaha böyle birşey yapmamaları konusunda uyardı. Yapıcı bir şekilde milletvekillerine barıştırmaya çalışan Çiller, bu tür tartışmaların olabileceğini, ancak kimsenin birbirini kırmamasını istedi. Şıhanlıoğlu da, bu tür konuşmalara karşı olduğunu belirterek, ‘‘Böyle şeylere tahammül edemem’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı