GeriGündem Duvarda kalpler var çocuklar yapmıştır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duvarda kalpler var çocuklar yapmıştır

Duvarda kalpler var çocuklar yapmıştır
refid:21539726 ilişkili resim dosyası

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Tarsus’da Sıdkı Baba Cem evinin duvarına yazılan Alevilere yönelik hakaretler ile ilgili olarak, “Cemevindeki görevlilerin ifadelerinde, aynı duvara kalp şekilleri, kız ve erkek isimleri ile cemevinin karşısında bulunan İlköğretim Okulu Müdürünün de isminin bulunduğu da belirtilmiştir. Çocuklar tarafından gerçekleştirildiği değerlendirilmektedir” dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Bakan Şahin’in yanıtlaması üzere önerge vererek, farklı illerde Alevilere yönelik saldırılar olduğunu, cemevlerine saldırılar gerçekleştirildiğini kaydetti.

Tahkikat hâlâ devam ediyor

Bakan Şahin, CHP’li Aygün’ün alevi vatandaşlara yapıldığını savunduğu iddialarla ilgili olarak şu yanıtı verdi: “Cumhuriyet Savcılarının talimatları doğrultusunda faillerin belirlenmesine yönelik çalışmalara titizlikle devam edilmektedir. Tarsus ilçesi Yenice Beldesi’ndeki Sıdkı Baba cemevi duvarına yazılama yapıldığı iddialarıyla ilgili cemevinde görevli şahısların ifadelerinde, aynı duvara bahse konu yazıya benzer kalp şekilleri, kız ve erkek isimleri ile cemevinin karşısında bulunan İlköğretim Okulu Müdürünün de isminin bulunduğu başka yazılamaların da yapıldığı belirtilmiştir. Dolayısıyla yazılamanın okulda öğrenim gören çocuklar tarafından gerçekleştirildiği değerlendirilmekle birlikte Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığının hazırlık soruşturması ile tahkikata ve olayın fail/faillerinin araştırılmasına devam edilmektedir.”  

Yorumları Göster
Yorumları Gizle