Gündem Haberleri

  ‘Duvar delen’ aşıklara kamu malına zarardan 1 yıl hapis

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  27.02.2005 - 01:12 | Son Güncelleme:

  Kartal H Tipi cezaevinde ilişkiye girmek için duvar delen aşıklar Seylan Çördük ve Kadriye Kübra Sevgi, kamu malına zarar vermekten iki yıldır yargılandıkları davadan 1’er yıl hapis ve 72’şer YTL hafif para cezasına çarptırıldılar. Hapis cezası daha sonra 4 aya indirildi.

  Kartal H Tipi Cezaevi’nde duvar delip seks yapma skandalı, iki yıl önce patlak verdi. Skandalın kahramanları, Mısır Çarşısı patlamasında itirafçı olan Kadriye Kübra Sevgi ve Balkan Kardeşler cinayeti davasından iki kez ömür boyu hapis cezası alan Seylan Çördük’tü. Sevgi ve Çördük, yan yana kaldıkları koğuşun 20 santimetrelik duvarını delerek cinsel ilişkiye girmişlerdi. Kadriye Kübra Sevgi’nin daha sonra hamile kalması ile de skandal ortaya çıkmıştı. 2003 yılının nisan ayında Kadriye Kübra Sevgi Sağmalcılar Devlet Hastanesi’nde doğum yaparken, aşıklar başlatılan soruşturmanın ardından farklı cezaevlerine gönderilmiş, haklarında, Pendik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ‘devlet malına zarar vermekten’ 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

  İki yıldır süren dava, önceki gün sonuçlandı. Seylan Çördük ve Kadriye Kübra Sevgi, önce 1’er yıl hapis ve 72’şer YTL para cezasına çarptırıldı. Hapis cezaları, daha sonra 4 aya indirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı