GeriGündem Dut fidanını kestiler Melehat Teyze'yi ağlattılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dut fidanını kestiler Melehat Teyze'yi ağlattılar

Dut fidanını kestiler Melehat Teyze'yi ağlattılar

ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde yalnız yaşayan Melahat Peker (71), geçen yıl diktiği dut fidanının komşuların şikâyeti üzerine belediye tarafından kesilmesine tepki gösterdi.

Kesilmiş ağacı sofra bezine sarıp belediyenin yolunu tutan Peker, "Bu fidana çocuk gibi baktım. Bir ağacı sığdıramadılar" diye gözyaşı döktü. Bahçelievler Mahallesi Çayboyu Sokak'ta oturan Melahat Peker'in geçen yıl 'yeşillik olsun' düşüncesiyle kaldırım üzerine diktiği 5 elma ve 1 dut fidanından rahatsız olan komşuları, belediyeye şikâyetçi oldu.

Geçen hafta 5 ağacı kendisi kesen Peker, dut ağacının kalmasını rica etti. Ancak pazartesi evde olmadığı sırada gelen belediye görevlileri, dut ağacını da kesip götürdü. Büyük üzüntü yaşayan Peker, kesilen ağacı geri aldı. Peker, sofra bezine sarıp omuzuna aldığı 2 metrelik dut ağacını Yalvaç Belediyesi'ne götürdü. Belediye Başkanı MHP'li Halil Hilmi Tütüncü'nün makamına çıkan Peker, 5 dakikalık görüşme sonrası dışarı çıktı.

Peker, "Bu fidana çocuk gibi baktım. Bir ağacı sığdıramadılar. Başkan 'Haberim yok' deyip işin içinden sıyrıldı. Ağzımın orucu ile ramazanda kaç kez geldim, görüşemedim. 'Şurada yeşillik olsun, gelen giden çoluk çocuk yesin' diye dikmiştim. Kime ne zararı vardı? Belediye kendisi kaldırımlara ağaç dikmiyor mu?" diye ağladı. Zabıta Müdürü Hacı Yakup Hisarardımlı ise "Komşusunun şikâyet dilekçesi var. Mevzuat gereği yaya kaldırımına ağaç dikmek yasaktır. Üzgünüz ama yapacak bir şey yok" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle