Gündem Haberleri

  Düşmanlık hortlatılıyor

  Hürriyet Haber
  19.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, 3’üncü Yargı Paketi düzenlemesi sonrasında ülkücülerin tahliye edilmesine yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi.

  Ülkücü düşmanlığının hortlatılmak istendiğini savunan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

  Haksız uygulama

  “12 Eylül öncesinde Marksist kesimin sayısız cinayetleri anayasal düzene karşı işlenen tek suç kategorisine sokularak yalnızca bir cezaya çarptırılması, buna karşılık ülkücülerin suçlanmasına neden olan her olayın adli suç kapsamına alınarak ayrı ayrı değerlendirilmesi geçmişte haksız ve eşitsiz bir uygulamanın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Katillik gibi kabul edilemez bir hakaretle ülkücüleri yan yana getirmeye çalışanlar önce sicillerine bakmalı ve kanına girdikleri milliyetçilerin vebalini ödemelidir. Bahçelievler’de ölenler insandır da Adana, Ümraniye ve daha birçok yerde canları alınan dava arkadaşlarımız önemsiz ve değersiz varlıklar mıdır? Dava arkadaşlarım cezalarını çekmişlerdir. Bu kişilere hâlâ katil yaftası vurulması büyük bir izansızlık ve vicdansızlıktır. Hükümetin ideolojik nakille monte edilmiş bir bakanın serbest kalanlar için dile getirdiği; ‘vicdan azabı çekiyorum’ ifadeleri gerçekten de samimiyse, gereğini yapıp görevinden istifa etmesi erdemli davranış olur.

  AKP tökezledi

  Suriye açıklarında uçağın nasıl düştüğüyle ilgili bulgu ve tespite henüz ulaşılamaması sabırları zorlamaya başlamıştır. Füze mi, uçaksavar mı bilmecesi devam ediyor. ABD’nin ve Rusya’nın tüm detayları bildiğini ilan etmesi, sanki saklanan ve öğrenilmesi istenilmeyen bazı şeylerin varlığına delil teşkil etmiştir. AKP hükümeti başından iyi idare ettiği krizin ortasında tökezlemiş ve şaşkına dönmüştür.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı