GeriGündem Düşen uçakta ölen Ceren bebek duayla anıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düşen uçakta ölen Ceren bebek duayla anıldı

ISPARTA'nın Keçiborlu İlçesi'nde 30 Kasım'da düşen Atlasjet uçağında ölen 1.5 aylık Ceren, annesi Melike Ceylan ve anneannesi Ayşe Şentürk için mevlit okutuldu. Ceren'in babası Bülent Ceylan, kazadan sonra kendisine eşinin ziynet eşyalarının eksik olarak teslim edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Isparta'nın Keçiborlu İlçesi Türbetepe Mevkii'nde 30 Kasım 2007 tarihinde düşen Atlasjet uçağında ölen 1.5 aylık Ceren, annesi Melike Ceylan ve anneannesi Ayşe Şentürk için Ceren'in Burdur'da oturan babaannesi ve dedesi mevlit okuttu. Ceylan ailesinin Necati Mahallesi İğdeli Sokak'taki evlerinin önünde okutulan mevlide Burdur Vali Yardımcısı Ferhat Peşin, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ve çok sayıda kişi katıldı. Uçak kazasında ölen Melike Ceylan'ın eşi ve Ceren bebeğin babası polis memuru Bülent Ceylan, eşine ait ziynet eşyalarının yarısının kazada kaybolduğunu söyledi. Bülent Ceylan, “Keçirborlu Adliyesi'nden teslim edilen ziynet eşyalarımızın yarısının olmadığını fark ettik. Maddi olarak 13- 17 bin YTL civarında değeri olan ziynet eşyamız kayıp. Düğünümüzdeki takılarımız ve biriktirdiklerimizdi. Bu nedenle savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Önümüzdeki hafta süreç belli olacak” dedi.

Uçak kazasından sonra Atlasjet firması tarafından kazada yakınlarını kaybedenlere teklif edilen 25 bin YTL'lik tazminatı almadığını belirten Bülent Ceylan, Atlasjet’in bu parayı verdikten sora imzalattığı belgede başka hiçbir şey talep edilemeyeceğine yönelik bir madde olduğu için reddettiğini kaydetti.

Uçak kazasından sonra 2 ay Isparta’da kalan Amerikalı Ribbeck Law firmasının yetkilileri ve avukat Monica Kelly'ye de 6 aydan bu yana ulaşılamadığını belirten Bülent Ceylan, “Bizlerle 2 defa toplantı yaptılar. Fakat 6 aydır ses çıkmıyor ve Monica Kelly'nin telefonlarına dahi ulaşılamıyor. Ben vekaletname vermemiştim” diye konuştu. Mevlide katılanlara ayran ve pide ikram edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle